Gada beigās Rīgā sāks kursēt pirmais ar ūdeņradi darbināmais trolejbuss

4 komentāri

“Rīgas satiksmei” ir kārtējais daudzmiljonu projekts – Āgenskalnā top ūdeņraža uzpildes un ražošanas stacija. Tā nākotnē ar degvielu apgādās Rīgas autobusus un trolejbusus. Pirmo šādu ūdeņraža transportlīdzekli galvaspilsēta saņems jau šā gada beigās.

Pirms septiņiem gadiem Rīga bija to 500 pilsētu vidū, kas pievienojās Eiropas mēroga paktam par 20% CO2 emisiju samazināšanu desmit gadu laikā. Lai mērķi sasniegtu, viens no pasākumiem ir ar ūdeņradi darbināma sabiedriskā transporta izmantošana. Šobrīd gandrīz gatava ir piecu miljonu eiro vērtā ūdeņraža ražošanas stacija, bet gada beigās tiks piegādāts arī pirmais trolejbuss. Projekts kopumā izmaksās 16 miljonus eiro.

“50% ir “Rīgas satiksmes” finansējums, otri 50% ir ES nauda. Tas ir liels projekts, kas tiek īstenots piecās valstīs. Par Eiropas naudu tiek pirkti dzinēji un uzbūvēta ūdeņraža stacija,” sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

“Mēs cenšamies atrast zaļus un klimatam draudzīgus projektus, kas palīdz uzlabot sabiedriskā transporta infrastruktūru. Un tās, protams, ir inovācijas, jo tas ir jauns transporta veids,” sacīja Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Aleksanders Stubs.

Pēc tam kad tiks piegādāti trolejbusi, plānots iegādāties arī 10 ar ūdeņraža dzinējiem aprīkotus autobusus. Arī tie tiks uzpildīti jaunajā stacijā.

“Baltijā tā būs pirmā šāda veida uzpildes stacija. Tas, kas būs unikāls te – te būs iespējams uzpildīt arī privātās automašīnas. Pēc būtības ūdeņraža auto ir tas pats elektro auto, tikai ūdeņradis ir enerģijas avots jeb uzkrātā enerģija uz mašīnas, kas ir daudz lielāka,” norādīja Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvis Aivars Starikovs.

To, cik daudz samazināsies CO2 izmešu daudzums pēc ūdeņraža transportlīdzekļu iegādes precīzi gan neviens nevar pateikt, jo īpaši tādēļ, ka ar ūdeņraža dzinējiem aprīkotie trolejbusi pārsvarā tāpat izmantos elektrības vadus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl