Komentāri
Gada atzītākās preču zīmes Latvijā: modīga veļa, dizaina preces, mobilo sakaru veikali un transporta uzņēmumi
Foto: LETA

Latvijā tapušas modes un dizaina preces šogad izpelnījušās sevišķu ievērību gadskārtējā Patentu valdes (PV) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) konkursā Gada preču zīme 2015, kas šogad noritēja jau ceturto reizi. Tieši modīgu dizaina priekšmetu, modīgas veļas un modīgu lietusmēteļu zīmoli plūkuši laurus vienā no divām nominācijām – Gada preču zīme Latvijai, savukārt mobilo sakaru un transporta uzņēmumi balvas ieguvuši Gada preču zīmes pasaulei nominācijā, kurā sacentās tie uzņēmumi, kas savu zīmolu reģistrējuši starptautiskajos preču zīmju reģistros.

Atšķirībā no citām dažādu nozaru un jomu balvām, PV konkursā Gada preču zīme tiek vērtēts pats zīmols – tā izskats, atbilstība nozarei, kurā uzņēmums strādā, un, protams, zīmola dizaina un atbilstības ietekme uz pašu produktu, tā izplatību vietējā vai starptautiskajā tirgū. Ne velti žūrijā, kuras vērtējums ir 50 procenti no kopējā vērtējuma (otrus 50 dod sabiedrības balsojums internetā), ir gan Dizaineru savienības, gan Latvijas Bankas, gan LTRK un PV pārstāvji, kas vērtē pretendentus katrs pēc savas vērtību skalas. Līdz ar to var teikt, ka 10 konkursa balvu saņēmēji ir saņēmuši gan dizaina un biznesa ekspertu, gan ”sabiedrības balsojuma” atzinību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Atšķirībā no iepriekšējiem konkursiem šogad Latvijas nominācijā pārliecinoši panākumi tikuši modes un dizaina precēm. Galveno balvu saņēma dizaina papīra priekšmetu ražotājs Manilla par sava uzņēmuma preču zīmi, bet laureātu diplomi – populārajam modes veļas un aksesuāru zīmolam Amoralle Riga (uzņēmums Glamoralle) un jaunajai dizainerei Nadjai Kirpai par apģērbu sērijas zīmolu Loverain by Nadia Kirpa.

Foto: LETA

Foto: LETA

Iepriekš konkursā balvas ir saņēmušas gan valsts iestādes (piemēram, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts), gan pašvaldības (Jelgavas novada pašvaldība), gan arī nevalstiskās organizācijas (Rīgas Latviešu biedrība), azartspēļu zīmols Olympic Casino Latvia, alus darītāji un pārtikas ražotāji (pazīstamais brokastu pārslu zīmols Milzu!). Speciālbalvas no PV un LTRK šogad tikušas Bauskas alum un transporta pakalpojumu uzņēmumam Baltreiss.

Lielie un plaši zināmie Latvijas zīmoli (tādi kā Lattelekom, Latvijas balzāms, Latvijas Finieris, sadzīves ķīmijas ražotājs Spodrība ar zīmolu Seal, maizes ražotājs Liepkalni, būvniecības preču ražotājs Vincents Polyline u.c.) ir triumfējuši iepriekšējos konkursos Pasaules nominācijā. Šoreiz tik skaļu nosaukumu uzvarētāju vidū nav, toties nozaru pārstāvniecība kļuvusi plašāka – galvenā balva tikusi jūrniecības servisa uzņēmumam Marine Incurance Services par preču zīmi Marine Services Group – jūrniecības nozarē starptautiski labi zināmam Latvijas uzņēmumam.

Foto: LETA

Foto: LETA

Laureātu diplomi – jau Latvijā pazīstamajām Milzu! pārslām par Austrumu tirgum domātajiem pārslu zīmoliem, kā arī mobilo telefonu un aksesuāru mazumtirdzniecības tīklam Evelatus. Savukārt speciālbalvas – tehnoloģiju uzņēmumam Edurio par izglītības atgriezeniskās saites platformas preču zīmi un autonomas kompānija Booking Group par starptautiskā autonomas tīkla Economy Booking.com preču zīmi.

Nominācijai Gada preču zīme – Latvijai” varēja pieteikt preču zīmes, kas 2015. gadā reģistrētas nacionālajā procedūrā. Savukārt, lai pieteiktos nominācijai Gada preču zīme – pasaulei, preču zīmes pagājušajā gadā bija jāreģistrē starptautiskajā procedūrā vai kā Eiropas Savienības preču zīmes. Nominācijas Gada preču zīme – pasaulei mērķis ir godināt uzņēmējus, kuri preces vai pakalpojumus piedāvā ārpus Latvijas robežām. Patentu valde šogad konkursā uzaicināja piedalīties 100 starptautisko zīmju īpašniekus, 150 Kopienas (Eiropas Savienības) preču zīmju īpašniekus, 900 nacionālajā procedūrā reģistrēto preču zīmju īpašniekus. Šogad pirmo reizi konkursā varēja piedalīties arī elektroniski, aizpildot attiecīgu veidlapu Patentu valdes mājaslapā www.lrpv.gov.lv. Šādu iespēju izmantoja 98% šī gada konkursa dalībnieki.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl