Futbola federāciju neapmierina Daugavas stadiona rekonstrukcijas iecere

0 Komentāru
Futbola federāciju neapmierina Daugavas stadiona rekonstrukcijas iecere
Foto: Jānis Zariņš (Foto: Jānis Zariņš)

Par Daugavas stadiona slikto tehnisko stāvokli runāts gadiem ilgi. Nu beidzot rasta iespēja to pārbūvēt. Par 40 miljoniem Eiropas fondu līdzekļu un 7 miljoniem eiro valsts naudas stadions tiks pilnībā pārveidots.

Tostarp plānots, ka jau uz Latvijas simtgadi tas tiks pie jaunām tribīnēm, savukārt līdz 2022. gadam stadionā taps arī multifunkcionāla halle dažādiem sporta veidiem, jauna vieglatlētikas manēža, pilnībā tiks atjaunots arī vieglatlētikas treniņu laukums un ledus halle, kā arī veikti nozīmīgi teritorijas labiekārtošanas darbi.

Futbola federācijas izpilddirektors Edgars Pukinskis gan pauž bažas, ka vērienīgā rekonstrukcija nav līdz galam pārdomāta, jo šobrīd izskatās, ka projektā nav ņemtas vērā nacionālās futbola izlases vajadzības:

Netiks piebūvētas klāt nekādas telpas, un šobrīd stadionā esošās telpas ir nepietiekamā skaitā, lai nodrošinātu minimālās prasības, jo mums futbolā ir tāda specifika, ka ir vajadzīgas atsevišķas telpas ne tikai komandām, bet arī tiesnešiem, delegātiem, dopinga istabai, medicīnas istabai un tā tālāk. Vajadzīgas arī īpašas telpas medijiem.

Tādējādi stadions nebūtu izmantojams izlašu spēlēm. Maksimums, kas tajā varētu darboties, ir virslīgas klubi. Edgara Pukinska skatījumā, stadions vairs neatbilstu nacionālās sporta bāzes statusam. Federācijas skatījumā, vēl ir laiks, lai projektu uzlabotu.

Šiem pārmetumiem gan nepiekrīt Daugavas stadiona valdes loceklis Elmārs Martinsons:

2015. gadā valdībā tika pieņemts lēmums, ka te netiks būvēts nacionālais futbola stadions, pretējā gadījumā valstij ir jāmeklē nauda savā kabatā. Bet valsts kā rūpīgs saimnieks izvēlējās šos Eiropas līdzekļus, lai sakārtotu šo teritoriju un sporta infrastruktūru, kas būtu pieejama gan sportam, gan cilvēkiem, gan arī augsta līmeņa sportam, tostarp futbolam.

Daugavas stadiona vadītājs Martinsons arī atgādina, ka par pašas Futbola federācijas plāniem celt savu specializētu stadionu Rīgā Barona ielā:

Mēs skatāmies viņu mājaslapā, kur palikušas 454 dienas, kad būs jau pirmās sacensības šajā jaunajā futbola stadionā, šajās futbola mājās. Es domāju, ka mums ir tikai un vienīgi sadarbība ar Futbola federāciju, un mūsu uzdevums ir esošo infrastruktūru maksimāli pielāgot, lai te varētu notikt pēc iespējas augstāka līmeņa futbola sacensības.

Šobrīd gan izskatās, ka Futbola federācijas iecere tikt pašiem pie sava stadiona ir sašķobījusies, neskaidrības rada arī tuvojošās federācijas vadības vēlēšanas. Futbola federācijas izpilddirektors Edgars Pukinskis akcentē, ka organizācija katru gadu novirza līdzekļus stadiona attīstībai, bet ar to nav pietiekami, un cer uz konstruktīvu dialogu gan ar valsti, gan pašvaldību:

Politiskā situācija un vadības vēlēšanas savu ietekmi varētu atstāt uz projekta virzību noteikti, bet pamatjautājums nav vadībā. Pamatjautājums joprojām ir finansēs. Tikai pie konstruktīvām sarunām tas projekts var attīstīties.

Daugavas stadiona vadība sola, ka par rekonstrukcijas projektu uzrunās visas sporta federācijas, lai līdz galam saprastu to vajadzības. Šobrīd ir skaidrs, ko iespējams izdarīt par Eiropas piešķirto naudu. Vienlaikus stadions esot atvērts arī citu investīciju piesaistei.

Foto

Video

0 Komentāru