1 komentārs
Frāze “Es palikšu savā vietā, jūs savējās” vairs nekad nebūs iespējama, apliecina amatpersonas
Latvijas Kara muzejs/LETA

Lai stiprinātu nacionālo drošību, Saeima pieņēmusi labojumus vairākos likumos. To bija ierosinājis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, reaģējot uz Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā. Izmaiņu mērķis ir uzlabot augstāko amatpersonu un bruņoto spēku rīcības regulējumu valsts apdraudējuma gadījumā.

Tas nepieciešams, lai arī hibrīdkara apstākļos ātrāk un efektīvāk varētu novērst draudus Latvijas neatkarībai, konstitucionālajai iekārtai un teritoriālajai nedalāmībai. Saeimas Aizsardzības komisijas vadītājs Ainars Latkovskis par būtiskāko jauninājumu uzskata normu, kas vairs neļaus aizliegt pretoties iebrūkošajai varai.

“Ja mēs atceramies 1940. gadu un toreizējā Latvijas prezidenta Kārļa Ulmaņa pēdējo uzrunu radiofonā: “Es palieku savā vietā, jūs paliekat savās vietās,” daudziem mūsu tā laika armijas virsniekiem to bija briesmīgi to dzirdēt. Viņi redzēja, kā mūsu valstī ienāk okupējošais karaspēks, iebrauc tanki un viņi nepretojās. Mēs likumā skaidri pasakām, ja gadījumā Latvijas politiskajā vadībā nokļūtu kāds korumpēts vai citas valsts aģents kā līderis un mēģinātu aizliegt pretoties iebrūkošajai varai, pēc likuma tas vairs nav iespējams,” saka Latkovskis.

Izmaiņas kopumā pieņemtas trīs likumos. Tas notika lielā vienprātībā, nevienam deputātam nebalsojot “pret”.

TOP komentāri

  • Homērs Simpsons
    +1 +1 0

    Homērs Simpsons

    Nesaprotu ,kas tad bus tas lielais gudrais kas noteiks kad un kam pretoties? Vai man ka latvijas pilsonim redzot ka manas majas lauzas ieksa satrakojusos mezonu varza bus jagaida pavele no augsas vai ari man bus tiesibas aizstavet savu zemes plekiti savu mati, masu sievu bernus un mazbernus no slepkavam,izvarotajiem ,laupitajiem , vai man baus tiesibas aizstavet savu kailo dzivibu vai ari jagaida pavele no augsas,bet ja nu tur augsa sez kangarjuda?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl