Komentāri
FOTO: visā greznībā atjaunotas četras degušās Rīgas pils zāles
Publicitātes foto

Tuvojoties Rīgas pils rekonstrukcijas un restaurācijas noslēgumam, VAS Valsts nekustamie īpašumi un pilnsabiedrība SBRE iepazīstinājusi ar telpu atjaunošanas darbiem četrās pils zālēs – Sūtņu akreditācijas, Ģerboņu, Baltā un Svētku zālē.

Pils greznākās zāles tiek atjaunotas to vēsturiskajā veidolā, rekonstruējot pat pašas sīkākās detaļas, lai ikkatrs griestu gleznojums, izcilnis vai dekors atgūtu greznu un telpām atbilstošu izskatu. Projekta ietvaros savu roku atjaunošanas darbiem pielikuši 250 strādnieki, kā arī vēl aptuveni 60–70 restauratoru strādājuši dažādās darbnīcās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darba gaitā lielākie izaicinājumi bijuši saistīti ar Anša Cīruļa 86 gadus seno sienas gleznojumu restaurācija Sūtņu akreditācijas zālē, kuru sliktā stāvokļa dēļ restauratoriem rekonstrukcijas darbos nācies ieguldīt īpaši daudz laika un enerģijas.

Foto:

1929. gadā pabeigto tautisko zīmējumu atjaunošana bijusi sarežģīta, tomēr vairāku mēnešu ilgais darbs galu galā paveikts vēlamajā iznākumā – nostiprināta griestu un sienu apdare, attīrītas virsmas, lai pirmavota kvalitātē rekonstruētu un restaurētu sienu dekoratīvo apdari un tautiskā romantisma stilā veidotos A. Cīruļa griestu oriģinālgleznojumus. Telpā atjaunotas arī bronzas lustras un baltu glazētu podiņu krāsns, stāsta SIA ”RE&RE” restauratore, polihromijas speciāliste Sandra Priežčiekure.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl