FOTO, VIDEO! Renovētajā muzejā pamazām atgriežas mākslas darbi!

Komentāri

Uz atjaunoto Latvijas Nacionālās mākslas muzeju sāk pārvest mākslas darbus. Otrdien, 8. martā, pirmais topošajā ekspozīcijā iekļauts viens no slavenākajiem izcilā latviešu tēlnieka Teodora Zaļkalna darbiem – granītā kaltā Cūka. 

Tieši šā eksponāta atgriešanās ir simboliska.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore:

Šis bija pirmais eksponāts, kas arī izgāja rekonstrukciju uzsākot, kad sākām vest laukā, bet, redziet, cilvēki neformālā aptaujā ir teikuši, ka šis ir vispopulārākais eksponāts muzeja ekspozīcijā cauri gadu desmitiem.

Foto

Izremontētajā muzejā vēl smaržo pēc krāsas, un šobrīd telpas ir tukšas, sienas baltas – divu mēnešu laikā muzejā plānots ievest mākslas darbus un izveidot ekspozīcijas.

Pēc rekonstrukcijas muzejam ir septiņi stāvi. Pieci ir virs zemes, bet divi – zem zemes. Restaurētās ēkas otrajā un trešajā stāvā atradīsies pastāvīgās ekspozīcijas.

Kopumā uz muzeju atpakaļ ir jāpārved ap 40 tūkstošiem mākslas darbu. Tas tiks paveikts divās kārtās – daļa līdz muzeja atklāšanai 4. maijā, bet daļa – līdz rudenim. No 4. maija Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) būs atvērts apmeklētājiem sešas dienas nedēļā. Pirmdienās muzejs būs slēgts.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl