FOTO, VIDEO: Carnikavā godam aizvadīti nēģu svētki

Pievienot komentāru
FOTO, VIDEO: Carnikavā godam aizvadīti nēģu svētki
Foto: LETA

Tūkstošiem cilvēku apmeklējuši tradicionālos Carnikavas nēģu svētkus. Salīdzinot ar citiem gadiem, kad Gaujā ienākošos apaļmutniekus bija grūti noķert un sanāca nēģu svētki bez pašiem nēģiem, šogad svētki attaisnojuši savu nosaukumu!

Interesanti, ka nēģis esot bijis uz zemeslodes vēl pirms pašiem dinozauriem, un to par zivi arī nedrīkstot saukt. Nēģi esot apaļmutnieki, taču citi šo būtni ar čūskveida ķermeni bez zvīņām un krūšu spurām dēvē par jūras tārpu un par upju sanitāru.

Lai kā arī šo radību dēvētu, ik gadu Carnikavā notiek nēģu svētki, kad nēģi tiek ķerti un likti galdā.

Skaties foto!

Skaties video!

Zvejnieki šajā sezonā pārdod vienu kilogramu nēģu pat par 15 eiro, bet tā kā nēģis ir niķīgs un ne vienmēr labi ķeras, zvejniekiem ir bažas, vai maz izdosies atgūt naudu par samaksāto nozvejas licenci.

Līdz ar nēģu karaļa izkāpšanu krastā un tam sekojošu muzikālu gājienu, viens no galvenajiem svētku notikumiem ir tradicionālās nēģu zupas baudīšana, proti, 400 litru katlā starp dārzeņiem peld 60 kilogramu nēģu.Varenās zupas pieticis diviem tūkstošiem svētku apmeklētāju. Kausu zupas varēja baudīt apmaiņā pret ziedojumiem Carnikavas baznīcas remontam.