FOTO: vētra slimnīcai Ventspilī noposta jumtu 2000 kvadrātmetru platībā

12 komentāri
FOTO: vētra slimnīcai Ventspilī noposta jumtu 2000 kvadrātmetru platībā
Foto: Juris Presņikovs

Spēcīgā vēja brāzmu dēļ pirmdienas rītā Ventspils slimnīcas ēkai ir norauts jumts, informē medicīnas iestādes pārstāvji.

Jumta segums Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai ir nopostīts ap 6.40 rītā.

Ārstniecības iestādes galvenais ārsts Dainis Gīlis norāda, ka šobrīd nav nepieciešamības veikt pacientu evakuāciju, un slimnīcas personāls izvērtē pacientu izrakstīšanas iespējas un nepieciešamību.

Slimnīcas valdes loceklis Olafs Ķeņģis informē, ka pēc negadījuma par ārkārtas situāciju tika informēts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un pacienti, kuriem nepieciešama neatliekamā palīdzība, tiks hospitalizēti citās slimnīcās. Pieeja slimnīcas ēkai ir daļēji norobežota, pacientiem slimnīca ir pieejama pa centrālo slimnīcas ieeju – no Vasarnīcu ielas puses.

Ventspils pašvaldība pasūtīs neatkarīgu ekspertīzi situācijas izvērtēšanai saistībā ar norauto Ventspils slimnīcas jumta segumu.

Skaties foto:

Jumta segums norauts aptuveni 2000 kvadrātmetru platībā korpusam, kurā atrodas ginekoloģijas, dzemdību un intensīvās terapijas nodaļa. Zem skārda jumta pārsega atrodas otrais lēzenais jumts ar bituma segumu, līdz ar to nav paredzama masīva lietus ūdens plūsma slimnīcas telpās. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests strādā ar seku likvidēšanu, tāpat slimnīcā strādā pašvaldības policija un būvnieki. Slimnīcas ēka ir apdrošināta, pēc seku likvidēšanas tiks veikta vētras nodarīto zaudējumu aprēķināšana.

Jumts aizbraucis

Posted by Rolands Valgums on pirmdiena, 2015. gada 30. novembris

Vēja brāzmas Ventspilī 30. novembra rītā sasniedza 34 metrus sekundē, kas vairāk nekā par 10 metriem sekundē pārsniedz iepriekšējās VĢMC prognozes.

Iedzīvotāji ir aicināti ņemt vērā, ka vēja laikā var rasties elektrības traucējumi. Tāpat, redzot nogāztus elektrības vadus, nav ieteicams tiem tuvoties. Par bojājumiem ziņot Latvenergo vai glābējiem.

12 komentāri