FOTO: velo pērles jeb pārsteidzošas velonovietnes Rīgā, Olainē, Alūksnē un citur Latvijā!

Pievienot komentāru
FOTO: velo pērles jeb pārsteidzošas velonovietnes Rīgā, Olainē, Alūksnē un citur Latvijā!
Foto avots: Gudrais pilsētnieks

Velosipēdu novietne ar saules baterijām elektroierīču uzlādei Pilsrundālē, savdabīgas formas statīvi Jēkabpils Vecpilsētas laukumā un Olainē, kā arī ar mobilo tālruni atslēdzama inovatīva novietne Rīgā ir tikai dažas no vietām, kas izceļamas kā īpaši draudzīgas divriteņu īpašniekiem!

Tāpat šīs vietas ir pieteiktas konkursā Draudzīgs velosipēdistam, ko kopīgi veido Gudrais pilsētnieks, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Latvijas Riteņbraucēju apvienība.

Pirmie konkursa ietvaros saņemtie pieteikumi apliecinājuši, ka par velobraucēju ērtībām tiek domāts ne vien Rīgā, bet arī reģionos. Kvalitatīvi velostatīvi uzstādīti Bauskā, Carnikavā, Smiltenē, Koknesē, Olainē un Jēkabpilī. Pēdējie divi izceļas ar netradicionālu formu.

Olainē daži metāla statīvi veidoti īsta velosipēda formā, bet Jēkabpilī – pilsētas simbola veidolā.

Pieteikumu vidū ir arī velotūrisma maršruti, veloceliņi un pat īpaši gājējiem un velobraucējiem uzbūvēti tilti Alūksnē un Carnikavā.

Skaties foto!

Katrs pieteikums tiks izvērtēts atbilstoši noteiktajiem kritērijiem, par ko rūpēsies speciāli pieaicināti eksperti – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Kļaveniece, Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības vadītājs Arnis Bergs, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sabiedrisko attiecību vadītājs Jānis Aizpors, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Jeļena Ābola, Eiropas Riteņbraucēju federācijas Latvijas pārstāvis, lielākās velobraucēju nevalstiskās organizācijas – Latvijas Riteņbraucēju apvienības vadītājs Viesturs Silenieks, portāla Veloriga.lv/divritenis.lv redaktors Romāns Meļņiks, LR Satiksmes ministrijas komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds, Zaļo Tehnoloģu klastera politikas un plānošanas vadītājs Neils Kalniņš, kā arī Gudrais pilsētnieks – kampaņas Pārvietojies gudri pārstāvis.

Lai apzinātu pēc iespējas vairāk kvalitatīvu velonovietņu, velosipēdu glabāšanas vietas un citus velosipēdistiem draudzīgus risinājumus, konkursa rīkotāji pagarinājuši pieteikumu pieņemšanas termiņu līdz 11. septembrim un aicina kā pašvaldības, tā organizācijas un uzņēmumus pieteikt savā teritorijā izveidotos velosipēdistu infrastruktūras risinājumus.