FOTO! Vējonis tiekas ar princi Edvardu

Komentāri
FOTO! Vējonis tiekas ar princi Edvardu

Trešdien, 30. novembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar Veseksas grāfu, princi Edvardu.

Vējonis, šodien Rīgas pilī tiekoties ar Veseksas grāfu princi Edvardu, uzsvēra, ka Latvija augsti novērtē Apvienotās Karalistes vēsturisko atbalstu Latvijas dibināšanā un drošības stiprināšanā reģionā.

”Svarīgi, ka mūsu valstis vieno ne tikai politiskā un ekonomiskā sadarbība, bet arvien ciešākas attiecības cilvēku starpā, kuru veicināšanā liela nozīme ir izglītībai, kultūrai, sportam,” teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību atbalstīt pēc iespējas vairāk jaunu cilvēku ienākšanu valsts pārvaldē, uzņēmējdarbībā, zinātnē un kultūras dzīvē.

Princis Edvards ieradies Latvijā, lai pasniegtu Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu. To piešķir jauniešiem, kuri guvuši panākumus starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas ”Award” ietvaros, kā arī popularizēt pašu programmu un tās sniegtās iespējas un ieguvumus Latvijas jauniešiem. Kopš 2009. gada ”Award” programmas patronese Latvijā ir bijusī Valsts prezidente Dr. Vaira Vīķe-Freiberga.

Valsts prezidents pastāstīja viesim par Latvijas simtgades svinībām 2018. gadā un izteica ielūgumu Apvienotās Karalistes karaliskās ģimenes pārstāvim piedalīties Latvijas svētkos.

Jau ziņojām, ka 29. un 30. novembrī pirmo reizi darba vizītē Latvijā viesojas princis Edvards, Veseksas grāfs. Princis Edvards Latvijā ieradies, lai popularizētu sava tēva, Edinburgas hercoga prinča Filipa starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu “Award” un atzīmētu tās darbības Latvijā desmit gadu jubileju.

Foto!

Lasi vēl