Valmierā vērienīgās mācībās trenē reaģēšanas spēju valsts apdraudējuma gadījumā

3 komentāri
Valmierā vērienīgās mācībās trenē reaģēšanas spēju valsts apdraudējuma gadījumā
Foto: TV3 Ziņas

Piektdien, 24. augustā, Nacionālo bruņoto spēku mācību “Namejs 2018” ietvaros Valsts policija kopā ar sadarbības partneriem Valmierā un Jēkabpilī pārbauda un trenē reaģēšanas un starpinstitucionālās sadarbības spējas valsts apdraudējuma gadījumā, tostarp masu nemieru likvidēšanā.

Valsts policijas mācības ”Nemieri 2018” ir līdz šim lielākās Valsts policijas rīkotās mācības.

Šādu mācību mērķis ir pārbaudīt Valsts policijas un sadarbības partneru reaģēšanas spējas valsts apdraudējuma gadījumā, izspēlējot mācību scenāriju, kad izmantojot pulcēšanās brīvību, bruņotas cilvēku grupas musina un izraisa nemierus ar mērķi pārņemt varu. Lai reaģētu uz radušos situāciju Valsts policija iedarbinās reaģēšanas mehānismus un plānus ar mērķi normalizēt situāciju, kā arī nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību. Mācību laikā tiks pārbaudītas Valsts policijas reaģēšanas spējas, savstarpējā sadarbība un starpinstitucionālā sadarbība.

Video: Mācību norise Valmierā

Šādās mācībās tiek trenētas Valsts policijas struktūrvienību spējas vadīt resursus krīzes situācijās un organizēt visaptverošu starpinstitucionālo sadarbību, kā arī tiek trenēti specvienību taktiskie risinājumi efektīvai krīzes situācijas atrisināšanai.

Mācībās piedalās visas Iekšlietu ministrijas padotībā esošās iestādes kopā ar Nacionālo bruņoto spēku struktūrvienībām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Jau vēstīts, ka piektdien, Speciālo uzdevumu bataljonam dodoties kolonā ar ieslēgtām bākugunīm uz mācībām Valmierā, viena no ekipāžām iekļuva avārijā, saduroties ar kravas automašīnu “Scania”.

3 komentāri