FOTO: vairāku metru augstumā paveras skaists skats uz iespaidīgo Teiču purvu

0 Komentāru
FOTO: vairāku metru augstumā paveras skaists skats uz iespaidīgo Teiču purvu
Foto: Ģirts Ozoliņš/f64

Padsmit kilometru attālumā no Varakļāniem atrodams viens no lielākajiem neskartajiem sūnu purviem Baltijā – Teiču purvs.

Kā liecina Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā pieejamā informācija, pastaiga pa Teiču dabas rezervātu iespējama vien atsevišķos gadījumos – gida pavadībā, tomēr šīs teritorijas dabas vērtības un skaisto ainavu iespējams aplūkot arī no attāluma. Šim nolūkam pirms pieciem gadiem Kristakrūgā izveidots 27 metrus augsts skatu tornis.

Skatu, kas paveras ikvienam torņa apmeklētājam, izdevies iemūžināt fotoaģentūras “f64” fotogrāfam Ģirtam Ozoliņam.

Teiču dabas rezervāta lielāko daļu aizņem sūnu purva masīvs. Pateicoties tam, ka šajā teritorijā nenotiek saimnieciskā darbība un apmeklējumi tiek ierobežoti, Teiču dabas rezervāts var lepoties ar daudzām un dažādām retu un aizsargājamu dzīvo organismu sugām. Tā ir nozīmīga putnu atpūtas vieta pirms sezonālajām migrācijām. Šeit vienkopus iespējams ieraudzīt līdz 1500 dzērvju un aptuveni 8000 zosu. Purvā piemērotu vietu saviem riestiem atraduši arī rubeņi.

Dabas rezervāta apmeklējums atļauts tikai Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieka pavadībā no 1. jūnija līdz 31. oktobrim, apmeklējums jāpiesaka laikus.

Teiču purva atrašanās vieta

0 Komentāru