5 komentāri
FOTO: Ušakova “kepka” jeb Rīgā top slēpošanas trase kā atbilde Lemberga Hūtei
Foto: Skaties.lv

Pēdējā laikā Purvciema iedzīvotāju vērību piesaistījusi smago kravas automašīnu rosība un smilšu šķūrēšana pie Deglava ielas topošā kalna. Kā izrādās, te top slēpošanas trase un atpūtas komplekss, taču līdz tās izmantošanai vietējiem iedzīvotājiem vēl nāksies paciesties vēl vismaz piecus gadus.

Kalna vēsture ir sākusies 1956. gadā, kad apkārtnes iedzīvotāji un celtnieki te nesankcionēti ir atbrīvojušies no būvgružiem, kā arī sadzīves atkritumiem. Ejot laikam, nelegālā izgāztuve kļuva tikai lielāka, līdz 1976. gadā tika izveidota Getliņu izgāztuve, kas kļuvusi par lielāko tuvumā esošo atkritumu novietni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā stāsta pašvaldības pārstāvji, tad šobrīd šajā vietā tiek rekultivēta izgāztuve. Tālākā nākotnē šeit plānots ierīkot atpūtas bāzi un slēpošanas trasi.

Vietējie iedzīvotāji jau paguvuši to nodēvēt par Nila “kepku” jeb Rīgas mēra Ušakova atbildi Ventspilij, kur, kā zināms, atrodas atpūtas komplekss, ko dēvē par Lemberga Hūti. Tiesa, vēl turpmākos piecus gadus šim kalnam parastie iedzīvotāji nevarēs piekļūt – tas ir atrunāts projektā.

Projekta kopējās izmaksas ir 8 miljoni eiro, no kuriem pusi sedz Eiropas Savienība, bet otru pusi – Rīgas pašvaldība. Šī gan nebūs augstākā virsotne galvaspilsētas apkaimē, jo topošais kalns sasniegs 25 metrus, bet Iļģuciemā esošais Dzegužkalns ir par trim metriem augstāks.

Plašāk par topošo atpūtas bāzi un kā to uztver apkārtnes iedzīvotāji, skatieties ceturtdienas Bez Tabu raidījumā.

TOP komentāri

  • Mārcis
  • Lāsmiņa
    +2 +2 0

    Lāsmiņa

    Pats neko nevar izdomāt, ir tak arī citas lietas, ar ko salīdzināt - hūte, kepka, vēl par bereti varēj nosaukt

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl