FOTO un VIDEO: sākas bērzu sulu tecināšanas laiks

Komentāri

Šodien iestājies astronomiskais pavasaris, kas iezīmē dabas pamošanos. Viens no pavasara vēstnešiem šajās dienās ir arī bērzu sulu tecināšanas sākums.

Ja līdz šim šīs dabas sulas bijušas pašu patēriņam, pēdējos gados tās eksportē uz tālām Āzijas zemēm. Eksportam ir nepieciešami lieli bērzu sulu apjomi, tāpēc dabas velšu vākšanā tiek iesaistīti arvien vairāk cilvēku, kuri aicināti urbt savus piemājas un privātmežu bērzus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Foto

Iesaistās gan bezdarbnieki, gan zemnieki, kuriem nauda no nodotajām bērzu sulām palīdz uzsākt pavasara sējas darbus. Tāpat palielinās izpratne par bērzu sulu lietošanu uzturā.

Ervins Labanovskis
dzirkstošo bērzu sulu “Birzī” ražotājs

Rīt sāksim tvaicēt bērzu sulu sīrupu, kas varētu būt Latvijas “melnie ikri”. Tas ir tāds ekskluzīvs, garšīgs produkts, kas ir kā mērce uz gaļas, salātos, balzamiko vietā. No simts litriem reducējot, sanāk viens litrs bērzu sulas sīrupa. Protams, var taisīt alkoholiskos dzērienus, marinādes. Tas produkts ir ļoti dažāds.

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka iedzīvotāju ienākumu nodoklis no dabas veltēm ir jāmaksā tad, ja ieņēmumi no pārdotā apjoma pārsniedz 3 000 eiro gadā.

 

Video: LNT Ziņu sižets

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl