FOTO un VIDEO: Saeimā nav vienprātības par Okupācijas muzeja pārbūvi

Komentāri

Lai paātrinātu Okupācijas muzeja pārbūvi un paplašināšanu, kas dažādu iebildumu dēļ ir iestrēgusi, Saeima ar likuma spēku maina muzeja juridisko statusu. Deputāti ceturtdien, 19. maijā, otrajā lasījumā pieņēma izmaiņas Latvijas Okupācijas muzeja likumā, kas paredz nacionālo interešu objekta statusa piešķiršanu muzejam.

Tam iebilda atsevišķi deputāti, kuri uzskata, ka muzeja ēka saglabājama esošajā izskatā, vienlaikus paredzot, ka muzejs drīkst izmantot bijušo VDK ēku jeb Stūra māju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimas deputāts Arvīds Platpers (NSL) norāda: “Saeimas frakcija No sirds Latvijai vienbalsīgi uzskata, ka Latvijas okupācijas muzejs ir valstiski nozīmīgs objekts. Esam par okupācijas muzeja saglabāšanu, kamēr vien pastāvēs Latvija. Mēs nedrīkstam aizmirst savas valsts vēsturi. Tālāk es gribu iepazīstināt ar to, kur frakcijā domas dalījās. Un tas ir jautājums par to, vai var pārkāpt likumu cēla mērķa vadīti. Likums visiem ir viens, un likums ir jāievēro. Mēs kārtējo reizi vēlamies izcelt vienu īpašu būvniecības gadījumu, kur nav iespējams saskaņot likumu noteiktajā kārtībā.”

Saeimas vairākums šos iebildumus neņēma vērā, norādot, ka opozīcijas partijas priekšlikumi liegs līdz valsts simtgades svinībām atjaunot Okupācijas muzeju un to papildināt ar piebūvi – tā saukto Nākotnes namu.

“Priekšlikuma būtība faktiski paredz jaunu Okupācijas muzeja tālākās attīstības koncepciju, kas ir pretrunā ar to, kuru atbalsta gan Okupācijas muzejs, gan Latvijas politiski represēto apvienība, gan daudzi atbalstītāji un ziedotāji visā pasaulē, kas ir ziedojuši šim konkrētajam projektam un, atbalstot šo un nākamo priekšlikumu, faktiski tika pārvilkta svītra šīm iecerēm,” saka VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars.

Ar aicinājumu Okupācijas muzejam pēc iespējas ātrāk piešķirt nacionālo interešu objekta statusu, pie parlamenta ēkas ceturtdien bija pulcējušies ap pussimts cilvēku. Lai mainītu muzeja juridisko statusu, likuma labojumi vēl jāpieņem galīgajā lasījumā, kas visticamāk tiks izdarīts nākamajā mēnesī.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl