FOTO un VIDEO: Rīgas karsējmeiteņu brunči saceļ pamatīgu traci Zviedrijā

3 komentāri

Latvijas karsējmeiteņu dēļ sacelts tracis zviedru medijos. Skatoties Rīgā notiekošo pasaules čempionātu florbolā, kāda Zviedrijas sieviešu florbola komandas dalībniece sociālajos tīklos pauda savu sašutumu par latviešu karsējmeiteņu nepiedienīgo apģērbu. Tas viss izvērsies gana plašā komentāru plūsmā, kurā iesaistītas pat šā sporta veida augstākās amatpersonas.

Florbola čempionātā Rīgā spēļu sākumā un noslēgumā dejo karsējmeitenes. Tāpat meitenes piedalās arī pēcspēles apbalvošanas ceremonijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vērojot televīzijas tiešraidi no Rīgas, pēcspēles apbalvošanā Zviedrijas florbola sieviešu komandas spēlētāja Erika Johansone ieraudzīja kaut ko tādu, kam bijis grūti noticēt. Sociālajos tīklos Erika Johansone ievietoja bildi ar pēcspēles apbalvošanas ceremoniju, kurā redzama karsējmeitene, vīrietis uzvalkā un zviedru komandas sportists. Komentāros Erika Johansone rakstīja, ka “tas ir kaut neaptverams!” un vaicāja – “kāpēc”?

Savukārt intervijā Zviedrijas interneta medijam Erika Johansone skaidroja, ka viņas uzskatus atbalsta pārējās komandas biedres un savu sašutumu paskaidroja plašāk.

“Es nedomāju, ka 2016. gadā mēs varējām krist tik zemu. Nesaprotu kādu lomu spēlē tās knapi ģērbtās meitenes, nedomāju, ka viņas iederas sportā. Ja organizatori šādā veidā vēlējās popularizēt sportu, tas nav pareizi,” norādīja Johansone.

Sašutuma pilnā ziņa nonāca līdz Starptautiskajai Florbola federācijai. Federācijas ģenerālsekretārs norāda, ka spēļu noformējums galvenokārt domāts Latvijas publikai.

Foto

Tāpat arī bijušas Starptautiskās Federācijas un Latvijas Florbola federācijas vadību sarunas par karsējmeiteņu izskatu un funkciju. Federācijas prezidents Ilvis Pētersons norāda, ka viņš personīgi problēmu nesaskata, taču pēc zviedru florbola sieviešu komandas sašutuma nolemts nedaudz pamainīt apbalvošanas ceremonijas norisi.

Ilvis Pētersons, Latvijas Florbola federācijas prezidents

Tagad ir tā, ka viņas atkāpjas to vienu solīti nost, lai nav tajā gala bildē, bet es neredzu problēmu. Pēc florbola spēles noteikumiem meitenes drīkst spēlēt svārciņos, spēļu formām nav jābūt piedurknēm, es nesaprotu, kur ir atšķirība, tenisu arī spēlē meitenes svārciņos.

Savukārt sporta žurnālists Armands Puče uzskata, ka čempionāta organizatoriem – Latvijas Florbola federācijai – Zviedrijā radītā sašutuma dēļ apbalvošanas norisi mainīt nevajadzēja. Zviedru medijiem ir tipiski mācīt citus, kā pareizi dzīvot.

Armands Puče, sporta žurnālists

Jebkurā pasākumā, kurā zviedri piedalās, vai tā būtu Eirovīzija, pasaules čempionāts hokejā vai folkloras festivāls, viņi, šī mediju vide, zviedru mediju vide, tieši tādā formā meklētu utis, meklētu netīrumus, bet nu tā ir viņu izpratne un tagad uz viņiem apvainoties būtu ārkārtīgi naivi, bet izprast šo lietu vajag, jo viņi vienmēr attiekušies pret Baltijas valstīm kā pret kolonijām un tieši tā arī vērtē – jums ir jādzīvo tā, kā mēs gribam, nevis tā kā jūs to vēlaties.

Tikmēr Latvijas karsējmeitenes, kuras bieži piedalās sporta pasākumos, skaidro, ka zviedru meiteņu sašutumu viņas nespēj uztvert nopietni. Viss saceltais tracis par īsajiem svārciņiem viņām šķiet vien pasmaidīšanas vērts notikums.

Arita Kukuvasa, ”Royal Dance Studio” vadītāja

Mēs ar veselīgu humoru visu to uztveram. Tā tas ir visā pasaulē standarts karsējmeitenēm, lai var izpildīt trikus, lai var viegli bez aizķeršanās pārvietoties.

LNT sastaptie zviedru komandas līdzjutēji norāda, ka par dzimtenē radīto sašutumu vispār neko nav dzirdējuši, taču, uzzinot par notikušo, piebilst, ka zviedriem tas ir tipiski.

Zviedru komandas līdzjutējs

Tiešām? Nu, tie ir zviedri, tie ir zviedri, es gan neko tādu neesmu dzirdējis.

E-pasta sarakstē ar LNT Ziņām traci sacēlusī Erika Johansone savos izteikumos vairs nebija tik asa, taču joprojām pauda uzskatu, ka pieticīgi tērptajām karsējmeitenēm apbalvošanas ceremonijā nav vietas. Rezultāts saceltajam tracim ir niecīgs – dažu zviedru mediju kritika, čempionāta rīkotāju Rīgā neliela piekāpšanās un daudz komentāru internetā, kur jokots par zviedru snobisko attieksmi, ar humoru piedāvājot versijas karsējmeiteņu izskatam.

TOP komentāri

  • Rolis
  • Vilnis
  • jasjka
    0 0 0

    jasjka

    stulbai zviedru feministei gribējās redzēt puikas šaurās bikšelēs? sanāca obloms.... jābrauc mājā bez gaidītiem iespaidiem un izklaidēm.... :(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl