FOTO un VIDEO: mākslinieks Ritums Ivanovs zīmē Donalda Trampa šaržu

Pievienot komentāru

Jaunievēlēto Amerikas prezidentu Donaldu Trampu viņa ārienes dēļ mīl atainot dažādi mākslinieki. Savu redzējumu par Trampa personību LNT atklāja arī viens no populārākajiem latviešu portretistiem – Ritums Ivanovs. Kādas izstādes atklāšanai mākslinieks gatavojas, kādus cilvēkus viņš sauc par patriotiem?

Donalda Trampa skices Ritums Ivanovs zīmē ekskluzīvi LNT Ziņām. Mākslinieku uzrunāja jaunievēlētā ASV prezidenta personība.

Ritums Ivanovs, mākslinieks:

Ir atraktivitāte, ir teātris. Pašlaik man bija interesanti gan dažādas mīmikas sameklēt, gan saprast, kas viņu raksturo.

Pretrunīgā Amerikas Savienoto Valstu prezidenta personība ir spilgta, taču mākslinieks viņa politiskos uzskatus un darbības nekomentē.

Foto

Ritums Ivanovs, mākslinieks:

Ir interesanti vērot, kas notiek. Es vairāk kā vērotājs skatos līdzi, kas notiek, kā cilvēki reaģē. Kas par ārprātu notiek Amerikā, ar protestu akcijām.

Tikmēr šobrīd mākslinieks gatavojas savai personālizstādei, kura arī tiks veltīta portretam.

Šoreiz viens no spilgtākajiem latviešu māksliniekiem piedāvās novērtēt portretu sēriju Saulē raugoties – Ivanovs gleznojis sieviešu, vīriešu, bērnu sejas, kuras skatās uz sauli. Saule ir centrs, kas mūs uzlādē, mākslinieks atklāj. Bet apakšuzdevums bija pētīt cilvēku izteiksmes, kad viņi pietuvojas sev.

Ritums Ivanovs, mākslinieks:

Vai viņš spēj to izdarīt, vai viņš tiešām atslābinājies un mēģina sajust kādu citu dimensiju. Tā ir aiziešana prom no ikdienas. Ne jau darbs un nauda ikdienā visu mums risina, vai ne?

Personālizstādes Savienots – connect gleznu tapšanā piedalījās vairāki gleznotāja tuvinieki, tai skaitā arī mamma.

Ritums Ivanovs, mākslinieks:

Jā, tas ir daudz personiskāk. Mēģinu mammai pietuvoties, lai pateiktu kaut ko ļoti svarīgu.

Šobrīd Patriotu nedēļas ietvaros mākslinieks uzsver, ka izvēlētos gleznot tādu cilvēka portretu, kurš spēj motivēt un saliedēt apkārtējos.

Ritums Ivanovs, mākslinieks:

Patriotismam ir būtiska iezīme – nebūt aprobežotam.

Ivanovs ir viens no nedaudzajiem Latvijas mūsdienu māksliniekiem, kura darbi iekļauti starptautiskā izsoļu nama Sotheby’s izsolē Londonā.

Lasi vēl