FOTO un VIDEO: lidmašīnas vraks Pierīgā kļūst par neoficiālu tūristu magnētu

Komentāri

Par populāru, neoficiālu tūrisma objektu kļuvusi kāda pamesta pasažieru lidmašīna netālu no lidostas Rīga. Cilvēki dodas to apskatīt, un sociālajos tīklos daudzi ievieto pašbildes ar lidaparātu fonā. Kas tā par lidmašīnu un kā tā tur nokļuvusi?

Pamesto pasažieru lidmašīnu, kas kļuvusi par populāru neoficiālu tūrisma objektu, tās īpašniece lidosta Rīga līdz gada beigām plāno pārdot izsolē, bet, ja tas neizdosies, lidaparāts TU-134 nonāks metāllūžņos.

Lidmašīna, kas atrodas netālu no lidostas, kļuvusi par iecienītu objektu, ko cilvēki dodas apskatīt un ar ko fotografējas. Sociālajos tīklos ir neskaitāmas pamestās lidmašīnas fotogrāfijas, un Facebook ir pat izveidota lapa ar nosaukumu Pamestā lidmašīna vecajā lidostā.

Oficiāli teritorijā ir aizliegts iet iekšā, un lidostā nebūt nav sajūsmā par daudzo interesentu apmeklējumu. Tur norāda, ka lidmašīna ir arī aprīkota ar brīdinājuma zīmēm, kas brīdina par nedrošību. Tomēr gluži pamests lidaparāts nav – to patlaban izmanto operatīvo dienestu treniņiem.

”Šobrīd šo lidmašīnu ugunsdzēsības komanda izmanto treniņiem,” stāstīja lidostas Rīga pārstāve Laura Karnīte.

Foto

Par iespējamu lidaparāta iegādi iekšējā apspriede ir notikusi Mārupes novada domē, taču nolemts, ka pašvaldība šo lidmašīnu nevēlas savā īpašumā. Tajā būtu jāiegulda lieli līdzekļi, tāpēc Mārupes novada domes tūrisma organizatore Elīna Brigmane spriež, ka lidmašīna vairāk, iespējams, noderētu kādam uzņēmējam drosmīga biznesa plāna īstenošanai.

Pasažieru lidmašīna Tupolev jeb TU-134 ir ražota Padomju Savienībā no 1966. līdz 1988. gadam. Šajā laikā tika uzbūvētas 854 lidmašīnas, neliela daļa no tām tika pārveidotas par luksus transportu īpaši svarīgu personu un turīgu uzņēmēju vajadzībām. Visvairāk TU-134 izmantoja aviokompānija Aeroflot, kas ar TU-134 kopumā ir pārvadājusi vairāk nekā 360 miljonus pasažieru.

 

Lasi vēl