FOTO un VIDEO: Latvijā sāk testēt ciparu radio tehnoloģiju

Komentāri

Latvijas Valsts televīzijas un radio centrā uzstādītas jaunas iekārtas, kas jau šobrīd vairākas programmas pārraida ciparu formātā, ko var uztvert ar radioaparātiem, kur iebūvēta tā saucamā DAB jeb digitālās audio pārraidīšanas tehnoloģija.

Kā viens no galvenajiem argumentiem, kas tiek minēts par labu ciparu radio, ir iespēja Latvijas teritorijā pārraidīt daudz vairāk programmu, turklāt šī tehnoloģija ir modernāka un ļauj pārraidīt arī bildi un dziesmu nosaukumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānis Bokta, LVRTC valdes priekšsēdētājs

Efektīvāka frekvenču plānošana vienā tīklā – ja tagad var vienu programmu laist, tad varētu 18, ir pilnīgi noteikti daudzkārt zemākas apraides izmaksas, tehniski nodrošinot, kas nozīmē, ka arī raidorganizācijām paliek vairāk naudas satura veidošanai.

Foto

Turklāt ciparu radio ir krietni labāka skaņas kvalitāte. Tomēr Latvijas raidorganizāciju apvienība šīs tehnoloģijas ieviešanā saskata arī dažādus riskus.

Video: LNT Ziņu sižets

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl