FOTO un VIDEO: Latvijā sāk testēt ciparu radio tehnoloģiju

Komentāri

Latvijas Valsts televīzijas un radio centrā uzstādītas jaunas iekārtas, kas jau šobrīd vairākas programmas pārraida ciparu formātā, ko var uztvert ar radioaparātiem, kur iebūvēta tā saucamā DAB jeb digitālās audio pārraidīšanas tehnoloģija.

Kā viens no galvenajiem argumentiem, kas tiek minēts par labu ciparu radio, ir iespēja Latvijas teritorijā pārraidīt daudz vairāk programmu, turklāt šī tehnoloģija ir modernāka un ļauj pārraidīt arī bildi un dziesmu nosaukumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānis Bokta, LVRTC valdes priekšsēdētājs

Efektīvāka frekvenču plānošana vienā tīklā – ja tagad var vienu programmu laist, tad varētu 18, ir pilnīgi noteikti daudzkārt zemākas apraides izmaksas, tehniski nodrošinot, kas nozīmē, ka arī raidorganizācijām paliek vairāk naudas satura veidošanai.

Foto

Turklāt ciparu radio ir krietni labāka skaņas kvalitāte. Tomēr Latvijas raidorganizāciju apvienība šīs tehnoloģijas ieviešanā saskata arī dažādus riskus.

Video: LNT Ziņu sižets

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl