Komentāri

Lai arī skaisto un mīlīgo alpaku dzimtene ir Dienvidamerika, tās paguvušas iedzīvoties arī Latvijas platuma grādos. Alpakas, izrādās, ir ne vien mīļas un glītas, bet arī ar vērtīgu vilnu, un tajā pašā laikā, jāteic, daudz gudrākas par aitiņām. 

Alpakas ir lamu radinieces, un šī šķirne radīta kā mājdzīvnieks Dienvidamerikā, kur tās nereti mīt Andu kalnos. Dzīvniekiem ir mīksts un silts kažoks, un tas ir vilnas dzīvnieks, tāpat kā aita. Alpaka gan ir lielāka, bet produktivitāte tai ir mazāka nekā aitai – alpakas cērpj reizi divos gados, kamēr aitiņas – katru gadu. Toties alpaku vilna ir ļoti vērtīga – viena no vērtīgākajām pasaulē, līdzīgi kā kamieļvilna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijā alpakas nereti tur kopā ar aitām, jo alpakas uzņemas bara vadoņa lomu, kā arī sarga lomu.

Izrādās, Latvijas daba alpakas nebiedē, jo tām ir pietiekami silts kažociņš. Turklāt arī Andu kalnos Dienvidamerikā, kur tās mīt, ir diezgan skarbi apstākļi.

Skaties foto un video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl