FOTO un VIDEO: kas izrādījās liktenīgs mazā Rūdolfa atrašanā?

Pievienot komentāru
FOTO un VIDEO: kas izrādījās liktenīgs mazā Rūdolfa atrašanā?
LETA

Pēc astoņpadsmit mežā pavadītām stundām mazais Rūdolfs atrasts sveiks un vesels! Tik priecīga ziņa šodien pāršalca teju visu Latviju, kas juta līdzi nepilnus trīs gadus vecā puisēna meklēšanai Saulkrastu apkārtnē. Kā tā noritēja un kā puisēns jūtas šobrīd?

Gaisā lido bruņoto spēku helikopters, apkārt simtiem cilvēku, ceļmalas pilnas ar automašīnām, bet no mazā Rūdolfa, kurš mežā pavadījis jau padsmit stundas, vēl aizvien nav ne vēsts, – tāda aina šorīt pavērās Saulkrastu novada dārzkopības kooperatīvā.

Meklēt Rūdolfu bija ieradušās ne vien ģimenes ar bērniem, bet pat uzņēmumu kolektīvi.

Palīdzēt ieradās arī brīvprātīgie kopā ar speciāli apmācītiem suņiem, kuriem ir pieredze līdzīgās meklēšanas operācijās.

Daudzi cilvēki nespēj palikt vienaldzīgi un šeit vēl aizvien pulcējas klāt aizvien jaunas mašīnas un brīvprātīgie dodas meklēt mazo puisēnu.

Video

Rūdolfs pazuda ceturtdien ap pulksten sešiem vakarā. Gājis pastaigā kopā ar mammu un suni. Kamēr mamma pārmijusi pāris vārdus ar kaimiņu, pēc brīža bērna jau vairs nebija, no meža izskrējis tikai suns. Rūdolfa ģimeni kaimiņi uzteic kā labu, pats mazulis esot noslēgts, bet aktīvs.

Sākumā bērnu meklējuši pašu spēkiem, bet jau ap desmitiem, vienpadsmitiem vakarā mežā devās pirmā aptuveni 70 cilvēku liela meklētāju ķēde. Tādas mežu pārbaudīja četras reizes.

Drīz pēc mazuļa pazušanas te lija lietus, bija bažas, ka bērns jau ir bezsamaņā. Tika pārbaudīts arī tuvējais dīķis. Policisti kopā ar brīvprātīgiem meklētāju ķēdes veidoja arī tālu no vietas, kur bērns bija redzēts pēdējo reizi.

Taču Rūdolfu atrada aptuveni pusotru kilometru no pazušanas vietas. Mazulis karavīra rokās izskatījās apmulsis un nobijies.

Oficiāli laimīgā ziņa netika apstiprināta uzreiz, lai negadītos kā dienas sākumā, kad it kā atrastais Rūdolfs izrādījās pavisam cits zēns. Pie ģimenes mājas jaunumus gaidīja simtiem brīvprātīgo. Viņiem pateicās karavīrs, kas koordinēja meklēšanu, un Rūdolfa tētis.

Liktenīgi Rūdolfa atrašanā izrādījās trīs atrastie viņa pēdu nospiedumi, kas norādīja virzienu, kur meklēt.

Uzreiz pēc notikušā Rūdolfs kopā ar mammu devās uz slimnīcu. Lai arī sakoduši odi un piesūkušās četras ērces, radinieki cer, ka jau šo vakaru viņš ar ģimeni sagaidīs mājās.

Foto: brīvprātīgie un iesaistītie dienesti meklē pazudušo bērnu

Pēdējos divos gados bijuši vairāki līdzīgi gadījumi, kad mazu bērnu meklēšanā tika iesaistīti plašāki spēki un viņus izdevies veiksmīgi atrast.

Vēl tikai šī mēneša sākumā sabiedrības uzmanība bija pievērsta Engures novada Abragciemam, kur no kempinga bija pazudis nepilnus divus gadus vecais Hugo. Bērns mežā bija pavadījis visu nakti, bet no rīta smiltīs tika pamanīts viņa pēdas nospiedums un drīz vien arī viņš pats. Meklēšanā bijuši iesaistīti aptuveni 500 cilvēki.

Arī pērn augustā tajā pašā Engures novadā, Klapkalnciemā, mežā bija nomaldījies divus gadus vecs puika. Viņš pazuda, kad ģimene bija braukusi cauri šai vietai un piestājusi, lai palasītu ogas. Puiku atrada nākamajā rītā. Savukārt septembrī Rucavas novada Papē pēc rotaļāšanās savu māju pagalmā pazuda trīs gadus veca meitenīte. Iesaistījās policija, robežsargi ar helikopteru un kinologs ar suni, un bērnu atrada apmēram kilometra attālumā no mājām.

Par šo lasi vēl:

Kārtējais bērna pazušanas gadījums. Ko vēsta Bērnu tiesību aizsardzības likums?

Pēc 18 mežā pavadītām stundām mazajam Rūdolfam piesūkušās četras ērces