1 komentārs

Trešdien, 14. decembrī, atklāts renovētais Valmieras cietuma izmeklēšanas izolators, informē Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāve Ināra Makārova.

”Izmeklēšanas izolatora ēka jau sen neatbilda nekādām ekspluatācijas prasībām un bija kritiskā stāvoklī. Ir gandarījums, ka šis ir viens no nedaudziem objektiem, kuru izdevies renovēt pilnībā – no pagraba līdz jumtam. Tagad šī ēka atbilst visām prasībām un standartiem, ugunsdrošības noteikumiem, kā arī ir atbilstoša darba vide mūsu amatpersonām un darbiniekiem”, norāda Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Renovētajā ēkas kompleksā ir 28 telpas ieslodzītajiem, 25 telpas amatpersonām un darbiniekiem, tiek izbūvēti jauni pastaigu laukumi. Īslaicīgās izvietošanas telpas un soda izolatora kameras būs nodrošinātas pret ieslodzīto vandalismu, un kameru aprīkojums ir tāds, lai ieslodzītajiem nebūtu iespēju slēpt neatļautus priekšmetus, sazināties ar citiem ieslodzītajiem caur logiem, durvīm, ventilāciju.

Divu īslaicīgās izvietošanas telpu kopējā platība ir 12 kvadrātmetri katra, savukārt dzīvojamās telpas ir četrvietīgas un to kopējā platība – 22 kvadrātmetri. Katrā dzīvojamā kamerā ir sanitārais mezgls un duša. Visas telpas aprīkotas ar ventilācijas sistēmu. Būtiski, ka viena kamera pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Foto

Renovētajā ēka atrodas arī sociālās rehabilitācijas telpa, videokonferenču telpa, telpa individuālajām pārrunām ar darbiniekiem, atpūtas telpa uzraugiem, ieslodzīto personīgo mantu glabātuves telpa.

Andris Bašķis, Valmieras cietuma priekšnieks

Renovētās izmeklēšanas nodaļas atvēršana ir jauns izaicinājums Valmieras cietuma personālam. Tā ir iespēja pildīt savus dienesta pienākumus jaunā un mūsdienīgā darba vidē. Savukārt Valmieras cietuma izmeklēšanas nodaļas apcietinātie tiks nodrošināti ar mūsdienīgām un cilvēktiesību normām atbilstošiem sadzīves apstākļiem.

Ēkas, kur pašreiz atrodas Valmieras cietums, būvētas 1876. gadā kā Darba nams, bet 1937. gadā cietumu no Valmieras centra pārcēla uz Darba nama telpām. 1960. gadā ēku pārbūvēja un pārdēvēja par Labošanas darbu koloniju Nr.2. Savukārt 1993. gadā cietuma korpusā tika izveidots Vidzemes reģiona izmeklēšanas izolators.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl