FOTO: TV3 svinīgi pasniedz Brīvības svētku albumu Latvijas Valsts prezidentam

1 komentārs
FOTO: TV3 svinīgi pasniedz Brīvības svētku albumu Latvijas Valsts prezidentam
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Šodien Brīvības svētku albums, kurā fotoattēlus iesūtījuši aptuveni 600 Latvijas iedzīvotāju un kuru rotā Lielvārdes josta, tika svinīgi pasniegts jaunajam Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.

TV3, svinot Brīvības svētkus, aicināja Latvijas iedzīvotājus iesaistīties, sūtīt savas svētku sajūtas un veidot kopīgu svinību albumu jaunajam Latvijas Valsts prezidentam. Vairāk nekā mēnesi tapa īpašs, desmit kilogramu smags svētku albums, kurš veidots no augstvērtīgas ādas, un tā vāku rotā izausta Lielvārdes josta. Iekšpusē ir apskatāmas 600 bildes, kuras visas caurvij prieku par valsts brīvību.

MTG TV Latvia vadītāja Baiba Zūzena:

TV3 jau trīs gadus 4. maijā, Latvijas Brīvības svētkos, ikvienu aicina – baudīt brīvību – būt kopā ar saviem mīļajiem un priecīgi svinēt šo dienu! Ir liels prieks, ka tik daudz Latvijas iedzīvotāju ir atsaukušies uz iedibināto tradīciju, daloties portālā Skaties.lv ar laimīgu brīžu piepildītām svētku fotogrāfijām. Nu tās visas ir apkopotas unikālā Brīvības svētku albumā, kuru šķirstot mēs aicinām jauno Latvijas Valsts prezidentu iedvesmoties – pārliecināties, cik ļoti mēs mīlam brīvību un protam to svinēt!

Raimonds Vējonis bija ļoti priecīgs par dāvanu un norādīja:

Raimonds Vējonis, Valsts prezidents:

Tuvojas Latvijas simtgade, kas, no vienas puses, parāda, ka valsts ir jauna, bet, no otras – tā ir piedzīvojusi tik daudz. Valsts vēsture ir jāatceras. 1990. gada 4. maijs bija īpašs notikums, jo Latvija atkal kļuva par demokrātisku valsti, un tas ir jāatzīmē kā svētki, kurus arī es ik gadu svinu kopā ar savu ģimeni. Vēlos pateikties TV3 par iniciatīvu, radot jaunu tradīciju un iesaistot tās svinēšanā arī jauno paaudzi, kurai, iespējams, par šo svētku nozīmi nav tik lielas izpratnes, cik vecākajai paaudzei. Šī tradīcija noteikti ir jāturpina! Paldies visiem, kuri dalījās ar bildēm – šis ir iespaidīgākais albums, ko esmu jelkad saņēmis, un tas ir īpašs pagodinājums, ka tā veidošanā iesaistījusies visa Latvija!

Pēc TV3 iniciatīvas Brīvības svētku fotogrāfijas tika ietērptas trīs dimensiju objektā – albumā, kuru izveidot tika uzticēts ādas izstrādājumu dizainerei, mākslas maģistrei Ilizanei Grīnbergai.

Skaties foto!

Albums izgatavots no pienbaltas kazādas, ar vīnsarkanas teļādas detaļām. Vāku kompozīciju veido reljefs raksts Latvijas karoga proporcijās, kuru aptver austa Lielvārdes josta, kura kalpo arī kā albuma aizdare. Atverot albuma vāku, oderētu ar vīnsarkanu zīdu, pirmajā lapā ir ieraugāma Latvijas kontūra ažūra tehnikā, caur kuru paveras klājošs Lielvārdes jostas raksts.

Nākamajā lapā seko koncepcija, pēc kuras ar zīdpapīra starpliku paveras foto sadaļa. 600 bildes ir izvietotas uz īpaša, dabai draudzīgi Zviedrijā ražota, Munken Pure ziloņkrāsas papīra, kurš ieguvis ilgmūžīgas glabāšanas sertifikātu. Unikālais Brīvības svētku albums sver ap 10 kg!

Aplūko arī albumā ievietotās, iedzīvotāju iesūtītās fotogrāfijas!