Komentāri
FOTO: studenti izklāj fotogrāfijas pie valdības ēkas, protestējot pret budžeta vietu samazināšanu
FOTO: Monta Jakovela ()

Pie Ministru kabineta ēkas studenti rīko zibakciju. Studenti pieprasa valsts budžeta finansēto studiju vietu skaita nesamazināšanu. Pie Ministru kabineta ēkas ir izliktas studentu fotogrāfijas, lai atgādinātu, ka studenti ir cilvēki, kas spēj izdomāt jaunas idejas, nevis tikai skaitļi.

Protestētāji tur rokās plakātus, kuros ir lūgums ziedot. Aprunāties pie studentiem iznācis arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Jau ziņojām, ka augstskolās milzu ažiotāžu izraisījusi ziņa, ka Izglītības ministrija gatavojas likvidēt piecus tūkstošus budžeta vietu. Izglītības ministrijā gan skaidro, ka valsts apmaksātu studiju vietu likvidēšana nav ministrijas mērķis. Tas notikšot tikai tādā gadījumā, ja valdība atteiksies piešķirt papildfinansējumu augstskolu pasniedzēju algu paaugstināšanai. Jau iepriekš Latvijas Studentu apvienība vērsās Saeimā, pieprasot rast iespēju nākamā gada budžetā palielināt finansējumu augstākajai izglītībai, lai nebūtu jāsamazina valsts finansēto studiju vietu skaits.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis arī piebilda, ka nākotnē paredzēts sākt diskusijas par augstskolu tīkla sakārtošanu. Ministrs gan vēl neprecizēja savu nostāju par augstskolu skaitu un iespējamo slēgšanu vai apvienošanu.

Foto

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl