FOTO: sievietes protestē pret diskrimināciju luterāņu baznīcā

2 komentāri
FOTO: sievietes protestē pret diskrimināciju luterāņu baznīcā
LETA

Protesta akcija pret sieviešu diskrimināciju baznīcā piektdien, 3. jūnijā, notikusi pie Rīgas Doma. Tā saistīta ar Latvijas luterāņu baznīcas ieceri nostiprināt aizliegumu mācītāja amatā ordinēt sievietes.

Rīgas Domā piektdien un sestdien notiek Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas 27. Sinodes sēde. Tajā tiek apspriestas izmaiņas, kas paredz noteikt, ka ordināciju garīdznieka amatā var lūgt tikai vīrietis. Pašlaik spēkā esošā kārtība nosaka, ka ordināciju var lūgt ikviens, kurš ir sagatavots mācītāja amatam, taču pēdējos gados, kopš Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas vadītājs ir Jānis Vanags, sieviešu ordinācija Latvijā nenotiek.

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode šorīt intervijā Latvijas Radio norādīja, ka – ja tas tagad tiks nostiprināts arī baznīcas satversmē, tad šis būs unikāls gadījums, kad baznīca, kas ir sākusi ordinēt sievietes mācītāja amatā, atgriežas pie prakses to nedarīt.

Turklāt tas pavērs iespējas vērsties pret tiem cilvēkiem luterāņu rindās, kas aizstāv sieviešu ordināciju un pasliktinās Latvijas luteriskās baznīcas attiecības ar kolēģiem pasaulē. Balode pieļāva, ka šāda rīcība ir sekas konservatīvisma uzplaukumam Eiropā, kas iet līdztekus politiskajām tendencēm autoritārisma virzienā.

Foto: protesta akcija pret sieviešu diskrimināciju baznīcā

2 komentāri