FOTO: rotas, monētas, ieroči un villaiņu fragmenti – senlietas, kas konfiscētas no “melnajiem arheologiem”

8 komentāri
FOTO: rotas, monētas, ieroči un villaiņu fragmenti – senlietas, kas konfiscētas no “melnajiem arheologiem”
Foto: Guntis Meisters

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija kopā ar Valsts policijas pārstāvjiem šodien iepazīstināja ar aktuālo situāciju saistībā ar Latvijas arheoloģiskā mantojuma aizsardzības jautājumiem. Valsts policijai izdevies neitralizēt tā saucamo “melno arheologu” grupu.

Trīs Latvijas iedzīvotājiem konfiscēti tādi priekšmeti kā villaiņu fragmenti, saktas, gredzeni un monētas. Šo senlietu materiālo vērtību grūti noteikt, bet konfiscētajiem priekšmetiem esot liela kultūrvēsturiska vērtība. Pārsvarā šīs lietas ir no apbedījumiem. Bet starp konfiscētajām lietām ir arī ieroči no jaunākiem laikiem.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija rosina izmaiņas likumā. Tiek prasīts, lai nosaka piecus gadus cietumā par “melno arheoloģiju”.

Šāda veida arheologi rada nopietnu apdraudējumu, jo nezinātniski rakšanas darbi arheoloģiski nozīmīgās vietās sajauc zemes slāņus un neatgriezeniski tiek zaudēta informācija par Latvijas vēsturi. Iegūtās senlietas bieži vien pārdod interneta izsolēs.

Konfiscēto senlietu foto

Video

TOP komentāri

 • Ventis
  +9 +8 -1

  Ventis

  Un ko valdība ir izdarījusi lai ieinteresētu cilvēkus nodot tāda veida mantas muzejam? Tam nav paredzēts ne plika graša,bet pārmet ka tiek tirgotas internetā.Būs cilvēcīga attieksme pret mantu nodevējiem muzejos,tad arī būs tādi ļaudis kas būs ieinteresēti šādas lietas nodot muzejam,bet ne pārdot internetā.
 • KO ???
  +7 +6 -1

  KO ???

  Jā tie kas apzināti lien aizliegtajās vietās visu ir spēcīgi sabojājuši.Es ar ar MD staigāju un arī esmu atradis senlietas kuras esmu apzinīgi nodevis muzejiem.Tad kad pēdējo reizi paprasīju lai vismaz iedod kompensāciju 20 eiro lai varu segt degvielas izdevumus,jo kā nekā divas reizes uz to vietu vedu arhealogus lai parādītu to vietu un viņi viņu varētu piereģistrēt,tad vēl vedu mantas ar savu transportu uz muzeju,tad šiem lūpa izstiepās līdz zemei un bija diez ko neapmierināti par to ko es gribēju. VELNS PARĀVIS TAD KO JŪS GRIBAT NO CILVĒKIEM PAR TĀDU SAVU ATTIEKSMI ?!!!
 • Norca
  +6 +6 0

  Norca

  Pats staigaju ar MDjau ilgi.bet tikai pa laukiem, vecam majvietam,ne jau pa aizliegtam vietam,Tas ir mans hobijs,bet ir patiesam idioti kuri lien kur nevar ,un posta visu kas svets utt.Tadu pajolu del jacies godigiem mekletajiemPiekritu ka vareja jau valsts atlidzibu dot,par vesturiskam lietam,LAI NAU MELNAIS TIRGUS;;;

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl