FOTO: pikets pret Lattelecom, kas apturējis nelikumīgi uzturētas viesnīcas darbību

12 komentāri
FOTO: pikets pret Lattelecom, kas apturējis nelikumīgi uzturētas viesnīcas darbību
FOTO: Jānis Zvērs. TV3 Ziņas

Piektdien, 20. novembrī, Rīgā, netālu no Lattelecom biroja, kas atrodas Dzirnavu ielā 108, notiek pikets pret uzņēmumu Lattelecom, kā apgalvo piketētāji, par to, ka uz ielas tika izlikti vairāk nekā 100 iemītnieki no kādas viesnīcas Vecrīgā. Tikmēr Lattelecom rīcībā esot būvvaldes atzinums par to, ka ēkā veikta patvaļīga būvniecība un tajā cilvēki atrasties nedrīkst.

Protesta akcija pie viesnīcas telpām tika rīkota jau 18. novembra vakarā. Tajā ap 15 līdz 20 izmitināto cilvēku protestēja pret notikušo ar plakātiem, kā arī izvietojot pie telpām matračus, šādi parādot, ka būtībā ir izlikti uz ielas.

”Laikā, kad Latvija ar skumjām atminas pirms diviem gadiem notikušo nelaimi, kuras vieni no iemesliem bija pārkāpumi būvniecības procesā, Lattelecom, kas izpilda Rīgas pilsētas Būvvaldes prasības, tiek nepamatoti apmelots un nomelnots.

Nomelnošanas kampaņu acīmredzot īsteno viens indivīds, par kura darbošanās tiesiskumu un ētiskumu pastāv šaubas – esam novērojuši šīs personas klātbūtni nodokļu un nodarbinātības pārkāpumos, kā arī cilvēku izmitināšanā telpās, kurās veikta nelikumīga būvniecība, apdraudot vairāk nekā 180 cilvēku drošību un veselību,” skaidro uzņēmumā Lattelecom.

Lattelecom informē, ka, iznomājot telpas, līgumā tika noteikts, ka nomniekam ir jānodrošina viesnīcas darbības un būvdarbu saskaņošana normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Diemžēl šīs saistības netika pildītas.

Būvvalde apsekojusi ēku Kalēju ielā 48, konstatējot, ka īrnieka aizņemtajā ēkas platībā ir veikta patvaļīga būvniecība un notiek patvaļīga telpu ekspluatācija neatbilstoši to lietošanas veidam, jo telpas tiek izmantotas hosteļa vajadzībām bez telpu grupas lietošanas veida maiņas.

FOTO no šodienas piketa!

Kā ziņots, Vecrīgā prettiesiski iekārtotas viesnīcas Cheapy hostel pārstāvji telpu izīrētājam pārmet krāpšanos un vairāk nekā 100 cilvēku izlikšanu uz ielas, tikmēr Lattelecom šos pārmetumus noraida, skaidrojot, ka vienkārši pilda būvvaldes prasības.

Skaties video:

12 komentāri