FOTO: Rīgā ieradušies NATO kuģi

0 Komentāru
FOTO: Rīgā ieradušies NATO kuģi
f64

Rīgā sestdien, 25. martā, aplūkojami NATO karakuģi. Tā ir daļa no grupas izvēršanas Ziemeļu un Baltijas jūrā, kas demonstrē alianses solidaritāti un saliedētību ar reģiona valstīm.

NATO 1.pastāvīgā Jūras spēku grupa jeb SNMG1 sastāv no trim kuģiem: grupas vadošais kuģis Spānijas F100 klases fregate ESPS ALVARO de BAZAN (F101), Lielbritānijas 23.tipa fregate HMS IRON DUKE (F234) un Spānijas kaujas apgādes kuģis ESPS CANTABRIA (A15).

Iepriekšējās dienās SNMG1 piedalījās mācībās Baltijas jūrā, sadarbojoties ar reģiona valstu jūras un gaisa spēkiem. Mācības ļāva pilnveidot grupas reaģēšanas spējas un savietojamību ar citām vienībām.

“Grupas pirmā vizīte Rīgā šogad sniegs SNMG1 iespēju uzsākt sadarbību ar vietējām institūcijām un ļaus kuģu apkalpes komandām izbaudīt vēstures un kultūras iespējas laipni uzņemtajā vizītē Latvijā,” sacīja flotiles admirālis Hose Enrike Delgado.

SNMG1 kuģi būs atvērti un pieejami apmeklētājiem Rīgas Pasažieru ostas kuģu piestātnēs MK-3 un MK-4 šā gada 26.martā, sestdien, no plkst.10.00 līdz 12.00 un no plkst.15.00 līdz 19.00.

Skaties foto!

0 Komentāru