2 komentāri
FOTO: Prezidents un Latvijas iedzīvotāji noliek ziedus pie Francijas vēstniecības
Foto: F64

Šodien, 14. novembrī, jau no paša rīta pie Francijas vēstniecības pulcējās cilvēki, lai, noliekot ziedus un aizdedzot svecītes, solidarizētos ar Francijas tautu traģiskajā brīdī. Nolikt ziedus bija ieradies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi.

Valsts vadītājs ar iekšlietu ministru Raimondu Bergmani un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču izteica līdzjūtību Francijas vēstniekam saistībā  ar pagājušajā naktī notikušajiem terora aktiem Francijas galvaspilsētā Parīzē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pie vēstniecības turpina pulcēties cilvēki, kuri noliek svecītes un ziedus pieminot bojāgājušos.

Foto

Pagājušās nakts uzbrukumos – sprādzienos un apšaudēs – Parīzē kopumā gājuši bojā vismaz 128 cilvēki, bet koncertzālē vien – 80 cilvēku. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmusies teroristu organizācija Islāma valsts, vēsta Reuters. Kā liecina jaunākā informācija, koncertzālē apšaudi sarīkojuši četri vīrieši. Francijas prezidents Frasuā Olands nežēlīgos uzbrukumus ir nodēvējis par ”karadarbības aktu” un tajos apsūdzējis teroristu grupējumu Islāma valsts.

Romas pāvests Francisks I notikušo teroraktu nodēvējis par necilvēcīgu. ”Šādai rīcībai nav nekāda pamatojuma,” viņš sacīja telefonintervijā katoļu televīzijas stacijai. ”Tas ir necilvēcīgi.”

Reaģējot uz teoraktiem Parīzē, Drošības policija šodien sasaukusi ārkārtas sēdi. ”Traģiskie notikumi Francijā uzskatāmi apliecina, ka terorisms šobrīd ir viens no galvenajiem draudu avotiem Eiropā. Vienlaikus terorisma draudu līmenis Latvijā saglabājas zems un Drošības policijas rīcībā šobrīd nav informācijas, kas liecinātu par nepieciešamību paaugstināt terorisma draudu līmeni mūsu valstī. Reaģējot uz terora aktiem Parīzē, Drošības policija strādā pastiprinātā režīmā un uztur kontaktus ar ārvalstu partneru dienestiem,” teikts izplatītajā paziņojumā.

TOP komentāri

 • No Anglijas
  +1 +1 0

  No Anglijas

  Vai tiešam Latvija neatjegsies un redzot to kas notiek citas valstīs ielaidis imigrantus,par saviem ļaudim nevar parūpeties un visi brauc prom jo neko neredz labu jo nav darba,bet ielaiz imigrantus...
 • Piekritu...
  +1 +1 0

  Piekritu...

  ... 14.11.2015 15:08
  ... šis ir pietiekošs iemesls, lai:
  -Latvija atteiktos no solījumiem ES par nelegālo migrantu uzņemšanu Latvijā
  - pilnībā apturētu bēgļu visas uzņemšanas programmas
  - slēgtu Latvijas robežas to sargāšanai izmantojot visas Latvijas armijas un NATO militārpersonas, kas atrodas Latvijas teritorijā pārvietojot no Ādažu bāzes uz neapsargātajām robežām, ko Latvijas robežsargi nespēj apsargāt, ko redzam pēc tā, ka nelegālie migranti netraucēti šķērso Latvijas robežas
  - pieprasīt, lai NATO militārais potenciāls tiek izmantots ES ārējo robežu pilnīgai slēgšanai un migrantu plūsmas apturēšanai
  - pieprasīt Junkera, Merkeles, Moreni @ES, Vienotības un citu LV deputātu demisiju kas atbalstīja plānprātīgo un pašnāvniecisko migrantu uzņemšanas politiku ES teritorijā.
  - pieprasīt izsludināt moratoriju visā ES teritorijā bēgļu un migrantu uzņemšanā līdz brīdim, kamēr tiek nodrošināta ES pilsoņu drošība un veikti visi drošības pasākumi ES pilsoņu aizsardzībai kā tas tiek, darīts Austrālijā un ASV, kur pilsoņu drošība tiek likta pirmajā vietā.
  Nekāda “žēlsirdība” pret nelegālajiem migrantiem nav, tā vērta, lai tās dēļ iet bojā vai citādi cieš kaut viens Latvijas pilsonis. Zemāk minētie fakti ir pietiekoši, lai Latvija pārtrauktu bezmugurkaulnieku politiku un sāktu rīkoties stingri, lai nodrošinātu Latvijas pilsoņu drošību.
  “Šodien, 04:26 BBC apkopojusi pašlaik pieejamo informāciju par cietušo skaitu sešās teroristu uzbrukuma vietās. Koncertzāle «Bataclan»: Vismaz 100 bojā gājušo, septiņi cilvēki kritiskā stāvoklī, vēl četri ievainoti Rue Charonne: 19 bojāgājušo, 13 cilvēki kritiskā stāvoklī, 10 ievainoti Rue Bichat: 14 miruši, 10 kritiskā stāvoklī, vēl 10 ievainoti Avenue de la Republique: Četri nogalināti, 11 atrodas kritiskā stāvoklī, 10 ievainoti Stadions «Stade de France»: Četri mirušie, 11 cilvēki kritiskā stāvoklī, 39 ievainoti Rue Beaumarchais: trīs cilvēki kritiskā stāvoklī, vēl četri - ievainoti.”
  *://*.*.lv/zinas/arvalstis/5840 63-spradzienos_un_apsaude_parize_gajusi_ boja_vismaz_100_cilveki

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl