FOTO: Prezidents un Latvijas iedzīvotāji noliek ziedus pie Francijas vēstniecības

2 komentāri
FOTO: Prezidents un Latvijas iedzīvotāji noliek ziedus pie Francijas vēstniecības
Foto: F64

Šodien, 14. novembrī, jau no paša rīta pie Francijas vēstniecības pulcējās cilvēki, lai, noliekot ziedus un aizdedzot svecītes, solidarizētos ar Francijas tautu traģiskajā brīdī. Nolikt ziedus bija ieradies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi.

Valsts vadītājs ar iekšlietu ministru Raimondu Bergmani un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču izteica līdzjūtību Francijas vēstniekam saistībā  ar pagājušajā naktī notikušajiem terora aktiem Francijas galvaspilsētā Parīzē.

Pie vēstniecības turpina pulcēties cilvēki, kuri noliek svecītes un ziedus pieminot bojāgājušos.

Foto

Pagājušās nakts uzbrukumos – sprādzienos un apšaudēs – Parīzē kopumā gājuši bojā vismaz 128 cilvēki, bet koncertzālē vien – 80 cilvēku. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmusies teroristu organizācija Islāma valsts, vēsta Reuters. Kā liecina jaunākā informācija, koncertzālē apšaudi sarīkojuši četri vīrieši. Francijas prezidents Frasuā Olands nežēlīgos uzbrukumus ir nodēvējis par ”karadarbības aktu” un tajos apsūdzējis teroristu grupējumu Islāma valsts.

Romas pāvests Francisks I notikušo teroraktu nodēvējis par necilvēcīgu. ”Šādai rīcībai nav nekāda pamatojuma,” viņš sacīja telefonintervijā katoļu televīzijas stacijai. ”Tas ir necilvēcīgi.”

Reaģējot uz teoraktiem Parīzē, Drošības policija šodien sasaukusi ārkārtas sēdi. ”Traģiskie notikumi Francijā uzskatāmi apliecina, ka terorisms šobrīd ir viens no galvenajiem draudu avotiem Eiropā. Vienlaikus terorisma draudu līmenis Latvijā saglabājas zems un Drošības policijas rīcībā šobrīd nav informācijas, kas liecinātu par nepieciešamību paaugstināt terorisma draudu līmeni mūsu valstī. Reaģējot uz terora aktiem Parīzē, Drošības policija strādā pastiprinātā režīmā un uztur kontaktus ar ārvalstu partneru dienestiem,” teikts izplatītajā paziņojumā.

2 komentāri