Foto: Plaisas, kas parādījušās Stradiņa slimnīcas kāpņu telpā

0 Komentāru
Foto: Plaisas, kas parādījušās Stradiņa slimnīcas kāpņu telpā
LNT

Trešdien, 7. martā, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 32. korpusā, kur atrodas Kardioloģijas centrs, aizdomīgu plaisu dēļ pilnībā slēgtas apmeklētāju un ārstu visbiežāk izmantotās centrālās kāpnes.

Pacientu piederīgo pārvietošanās tiek organizēta ar liftiem. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad slimnīcas Saimniecības daļas darbinieki kāpņu telpas konstrukcijās konstatēja pārvietojumu deformācijas. Situācijas novērtēšanai un risku apzināšanai, nekavējoties izsaukti Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvji, pieaicinot klāt neatkarīgos ekspertus. Saskaņā ar biroja lēmumu, nolemts veikt operatīvas konstrukciju pārvietojumu pārbaudes un kontroli turpmākās rīcības noteikšanai. Šobrīd plaisas tiek novērotas, tās marķējot, un BVKB jau ceturtdien varētu sniegt ieteikumus, kā tālāk rīkoties, tā LNT Ziņām atzina slimnīcas vadība.

Arta Biruma
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle

Mēs esam gatavi arī tālāk rīkoties, ja būs negatīvs atzinums par šo te kāpņu lietošanu. Tas, ko mēs sagaidām, kad ir jāveic papildu ekspertīzes, un ir jāveic avārijas darbi. Vēsturiski tur jau bijušas plaisas. Mums ir bijuši nostiprināšanas darbi un šīs lietas, bijuši apsekojumi, ka tās kāpnes ir drošas lietošanai. Tā kā mēs pamanījām, ka parādījušās jaunas plaisas, tāpēc mēs gribam novērst jebkādus riskus, kas varētu apdraudēt piederīgos un pacientus.

Slimnīcas valdes locekle gan piebilda, ka kāpnes būs jāremontē jebkurā gadījumā. Bet pašas ēkas stāvoklis ir drošs pacientiem un darbiniekiem. Tāpat tiek turpināta pacientu uzņemšana Neatliekamās medicīnas centrā. Lielākā daļa Stradiņa slimnīcas ēku ir novecojošas un ir nepieciešamas ievērojamas investīcijas jaunu, modernu ēku būvniecībai.

0 Komentāru