FOTO: pirmo reizi vēsturē Rīgā nolaidusies “Dreamliner” lidmašīna

0 Komentāru
FOTO: pirmo reizi vēsturē Rīgā nolaidusies “Dreamliner” lidmašīna

Starptautiskajā lidostā ”Rīga” piektdien, 6. janvārī, pirmo reiz vēsturē apkalpots gaisa kuģis “Boeing 787 Dreamliner”, kas veica aviokompānijas “Uzbekistan Airways” lidojumu maršrutā Taškenta – Rīga – Taškenta un turpmāk papildinās šī aviopārvadātāja līdz šim izmantoto “Boeing 767” gaisa kuģu floti lidojumos no Rīgas uz Taškentu un Ņujorku.

Tā kā lielā sala dēļ nebija iespējams pēc nosēšanās tradicionāli izvest gaisa kuģi caur ūdens strūklu ”goda vārtiem”, tas tika svinīgi sagaidīts ar perona inspektoru, ugunsdzēsēju transporta un sniega tīrītāju eskortu un sirēnām, tā simboliski atzīmējot vēsturisko notikumu un sveicot apkalpi un pasažierus Rīgas lidostā. Ar reisu Rīgā ieradās 215 pasažieri.

“Uzbekistan Airways” veic lidojumus no Rīgas kopš 2004.gada un piedāvā pasažieriem tiešos lidojumus uz Taškentu un Ņujorku. “Boeing 787 Dreamliner” ir degvielas patēriņa ziņā efektīvākais ražotāja Boeing gaisa kuģis, un pirmais, kura konstruēšanā galvenokārt izmantoti kompozītmateriāli. Gaisa kuģī ir 244 sēdvietas.

Foto

0 Komentāru