FOTO: pie Lubāna ezera atklāta jauna dabas taka

Komentāri
FOTO: pie Lubāna ezera atklāta jauna dabas taka
Foto: Lietišķā Latgale

Lubāna mitrāja Tīrumnieku purvā atklāta gandrīz kilometru gara koka laipa – purva dabas taka.

Dabas taka ir pieejama jebkurā laikā un ikvienam dabas mīļotājam. “Apstājoties uz laipas, mēs varam apskatīt visus trīs purva veidus. Nav jābrien kilometriem tālu, lai to visu ieraudzītu,” stāsta tūrisma jomas pārstāve Anna Macāne. Vasarā šī vieta esot kā dabīgs SPA, jo ūdens Tīrumnieku purva ezeriņā esot ļoti tīrs un mīksts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šī vide ir aizsargājams dabas liegums un šeit neko nedrīkst plūkt,” akcentē A. Macāne, atklājot, ka Tīrumnieku purvā sastopams arī visindīgākais Latvijas augs – velna rutks.

Lubāna mitrājā izveidoti arī vairāki velomaršruti, kas galvenokārt ved apkārt Lubāna ezeram – pa dambjiem, cauri mežiem un arī apkārt Tīrumnieku purvam.

Tāpat šoruden jaunie ģeogrāfi Lubāna mitrāja Tīrumnieku purvā atklājuši kādu interesantu izklaides veidu – drošu brišanas veidu pa purvu ar nelielām, slēpēm līdzīgām purva kurpēm, kas pasaulē plašāk tiek izmantotas brišanai pa sniegu.

”Mēs esam ģeogrāfi, kas visu laiku ceļo apkārt, un esam pētījuši purvus, kuros esam iebriduši līdz pat padusēm. Sākumā meklējām risinājumu sev, bet izrādās, ka tas interesē arī citiem. Latvijā tādi esam vienīgie,” atklāj uzņēmuma Purva bridēji pārstāvis un purva kurpju idejas autors Kristaps Kiziks.

Būtībā jau purvs nav bīstams pastaigām pa to, bet, dodoties uz purvu, ir tomēr jābūt nelielām zināšanām – jādomā par to, kur likt kāju. ”Purvs ir vistīrākā vide pasaulē, un tas ir piesūcies ar ūdeni, kuru droši var dzert.

Foto!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl