Komentāri
FOTO: par un pret ko pēdējos gados iestājušies Latvijas iedzīvotāji?
LETA

Svētdien, 1. maijā, Rīgā, Doma laukumā, plānota arodbiedrību rīkota tautas sapulce. Lai arī Latvijas iedzīvotāji ir sestie kūtrākie protestētāji Eiropā, protesti Latvijā bijuši dažādi – gan plaši, gan mazapmeklēti, gan par dažādiem tematiem.

Jaunākā pieejamā Eurobarometer aptauja rāda, ka vairāk nekā puse jeb 52% mūsu valsts iedzīvotāju pēdējos gados nav iesaistījušies dažādās aktivitātēs, kas var ietekmēt politiskos lēmumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Un šis ir sestais zemākais zemākais aktivitātes līmenis Eiropas Savienības valstu vidū. Viskūtrākie šajā ziņā ir ungāri, bet dedzīgākie savu tiesību aizstāvji – Francijas iedzīvotāji.

Pēdējos gados skaļākā un vērienīgākā protesta akcija notika 2009. gada 13. janvārī Doma laukumā. Toreiz sanākušie pieprasīja Saeimas atlaišanu. Akcija kļuva par vienu no postījumiem bagātākajām Latvijas mūsdienu vēsturē un ieguva nosaukumu “13. janvāra grautiņi”.

Kopumā Latvijā pēdējos gados notikušās akcijas un protesta formas bijušas dažādas – gan par un pret savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā, imigrantu uzņemšanu Latvijā, elektrības tarifu celšanu, problēmām lauksaimniecībā, minoritāšu tiesībām un daudzas citas.

FOTO: par un pret ko pēdējos gados publiskos pasākumos iestājušies Latvijas iedzīvotāji?

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl