FOTO: par un pret ko pēdējos gados iestājušies Latvijas iedzīvotāji?

Komentāri
FOTO: par un pret ko pēdējos gados iestājušies Latvijas iedzīvotāji?
LETA

Svētdien, 1. maijā, Rīgā, Doma laukumā, plānota arodbiedrību rīkota tautas sapulce. Lai arī Latvijas iedzīvotāji ir sestie kūtrākie protestētāji Eiropā, protesti Latvijā bijuši dažādi – gan plaši, gan mazapmeklēti, gan par dažādiem tematiem.

Jaunākā pieejamā Eurobarometer aptauja rāda, ka vairāk nekā puse jeb 52% mūsu valsts iedzīvotāju pēdējos gados nav iesaistījušies dažādās aktivitātēs, kas var ietekmēt politiskos lēmumus.

Un šis ir sestais zemākais zemākais aktivitātes līmenis Eiropas Savienības valstu vidū. Viskūtrākie šajā ziņā ir ungāri, bet dedzīgākie savu tiesību aizstāvji – Francijas iedzīvotāji.

Pēdējos gados skaļākā un vērienīgākā protesta akcija notika 2009. gada 13. janvārī Doma laukumā. Toreiz sanākušie pieprasīja Saeimas atlaišanu. Akcija kļuva par vienu no postījumiem bagātākajām Latvijas mūsdienu vēsturē un ieguva nosaukumu “13. janvāra grautiņi”.

Kopumā Latvijā pēdējos gados notikušās akcijas un protesta formas bijušas dažādas – gan par un pret savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā, imigrantu uzņemšanu Latvijā, elektrības tarifu celšanu, problēmām lauksaimniecībā, minoritāšu tiesībām un daudzas citas.

FOTO: par un pret ko pēdējos gados publiskos pasākumos iestājušies Latvijas iedzīvotāji?

Lasi vēl