FOTO: no putna lidojuma paveras skaisti Likteņdārza skati

5 komentāri
FOTO: no putna lidojuma paveras skaisti Likteņdārza skati
Mārtiņš Zilgalvis / F64

Sestdien, 11. augustā, tiks svinēti 10 gadi, kopš uzsākts Likteņdārza projekts. Kā informē Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka, par godu 10 gadu jubilejai gaidāms krāšņs koncerts.

Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, pianistu Vestardu Šimku, dziedātāju Daumantu Kalniņu un Rīgas Doma zēnu kori koncertā varēs baudīt krāšņu programmu – Imanta Kalniņa un Raimonda Paula tautā iemīļotos skaņdarbus, latviešu simfoniskās mūzikas klasiku un īpaši šim koncertam rakstītus jaundarbus, ko komponē Vestards Šimkus un Raimonds Tiguls.

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs jau desmit gadus top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Te apvienojas izcila vides arhitektūra, ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju “Liktens gāte”, Lielo kalnu un skatu terasi.

Kā norāda Pučka, – Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa. Katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi. Kopš 2005. gada, kad tika sākts Likteņdārza projekts, ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu Likteņdārza izveidē ir ieguldīti gandrīz 2,5 miljoni eiro. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 apmeklētāju, no kuriem aptuveni 30% viesu ir bērni un jaunieši, un tas rosina un nostiprina latviskās kopības un nacionālās piederības sajūtu.

Jau vēstīts, lai gan līdz simtgadei Likteņdārzs netiks pabeigts, tā veidotāji gatavojas krāšņam 10 gadu jubilejas koncertam.

5 komentāri