FOTO: mūziķi vienojas Jānim Vaišļam veltītā labdarības koncertā

Pievienot komentāru
FOTO: mūziķi vienojas Jānim Vaišļam veltītā labdarības koncertā
Foto: Juris Karlinskis

Sirsnīgā atmosfērā klubā 9. vilnis aizritējis pasākums, kurā vairāk nekā 20 Latvijas mūziķi pauda morālo atbalstu  pasaules apceļotājam Jānim Vaišļam pirms ieplānotās sirds transplantācijas. Tajā skanēja arī īpaši radītā kopdziesma Tu paliec, kurai koncerta noslēgumā pievienojās arī visi kluba apmeklētāji.

Koncertā, kuru rīkoja Labdarības lapa Snowflake kopā ar Jāņa draugiem, piedalījās grupa Jumprava, Ainārs Virga, Liene Greifāne, Guntis Veits un Credo, Andris Lapiņš, Roberto Meloni, Vita Baļčunaite, Aivars Rakovskis un grupa Bastard, Mārtiņš Kits un grupa Mad shop boys, De Jorans, deju studija Pro-X, Elizabete Zagorska, Ēriks Loks, Laura Raila,  Riga reggae acoustic ar Horenu Stalbi, Jānis Graudiņš (grupa Okay), kā arī Asnāte Tarvide & Sandis Stapkēvičs.

Jāpiebilst, ka klipu dziesmai Tu paliec ar savām balsīm bez koncerta dalībniekiem kuplinājuši arī tādi Latvijā pazīstami dziedātāji kā Ieva Aukuratere, Olga Rajecka, Jānis Bukums, Midis, Kaspars Breidaks, Valdis Melderis un Valters Friedenbergs. Savukārt pasākuma vadītāja lomā šoreiz bija iejuties atraktīvais Valdis Melderis.

Foto

Ir izveidots arī dziesmas Tu paliec, kura tapusi kā De Jorana, Kita un Midis kopdarbs, videoklips. Tā autori pauž, ka no dziesmas idejas līdz tās videoversijai pagāja tikai 48 stundas, kas ir apbrīnojami īss laiks šāda muzikāla projekta realizācijai.

Koncerts tiešraidei sekoja arī pats Jānis Vaišļa, kurš pateicās mūziķiem, pasākuma organizatoriem un skatītājiem par atbalstu. Arī labdarības pārstāvji pateicas visiem atbalstītājiem, kā arī mūziķiem par spēcinošo pozitīvās enerģijas devu, kas koncerta laikā tika sūtīta gan Jānim, gan citiem cilvēkiem, kuriem šobrīd nepieciešama palīdzība.

Atgādināsim, ka pagājušajā nedēļā parādījās informācija par pasaules apceļotāja Jāņa Vaišļa slimību, kuras ārstēšanai steidzami nepieciešama sirds transplantācija. Tā kā nav laika gaidīt, meklējot atbilstošu donoru Latvijā, J. Vaišļam janvāra sākumā nopietnā operācija tiks veikta ārzemēs, un jau šobrīd ar sabiedrības atbalstu ir savākta visa nepieciešamā summa, lai apmaksātu ārstēšanos aiz Latvijas robežām. Taču tikpat svarīgs, pēc viņa draugu domām, Jānim ir arī morālais atbalsts, tādēļ arī radusies ideja par koncertu, kas sniegtu nepieciešamo pozitīvisma devu pirms operācijas.

Biedrība ”Labdarības lapa Snowflake” izveidota uz sociālā tīkla Facebook Labdarības labas ”Snowflakes” bāzes. Šajā laikā palīdzēts vairāk kā 100 ģimenēm visā Latvijā, sagādājot viņām ne tikai apģērbu, mēbeles un citas sadzīves lietas, bet arī sniedzot finansiālu atbalstu gan ārstniecībai, gan citiem mērķiem. Biedrības valdes locekles Linda Freiberga un Inga Karlinska šā gada decembrī saņēma balvu ”Gada brīvprātīgais Jelgavā 2015”, jo labdarības jomā darbojas bez atlīdzības.