FOTO: Muzeju nakts vēsturiskos fotomirkļos

Komentāri
FOTO: Muzeju nakts vēsturiskos fotomirkļos
LETA

Sestdienas, 21. maija, vakarā muzeju durvis visā Latvijā atkal būs atvērtas starptautiskās akcijas Muzeju nakts viesiem.

Šā gada akcijas tēma rosina mirkli pakavēties uz sliekšņa un pavērot, kādas durvis veram – aicinošas, pārsteigumus sološas vai varbūt smagas, bijību raisošas. Ko sargā, ko slēpj, ko dāvā un stāsta muzeju durvis?

“Muzeju nakts ir katru gadu pārsteidzošs un ļoti gaidīts muzeju dāvinājums mums. Tikko ir atklāta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka, kas simboliski apliecina Latvijas muzeju šobrīd izteikto vēlmi un spēju mainīties atbilstoši laikmeta prasībām. Daudzi muzeji sevī glabātajām bagātībām ir piešķīruši laikmetīgu elpu un Muzeju naktī dod iespēju to izbaudīt ikvienam. Novēlu katram apmeklētājam rast arvien jaunus atklājumus mūsu muzejos!” pauž kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Vērienīgās Eiropas akcijas rīkotāji aicina apmeklētājus iegriezties lielos un mazos muzejos visā Latvijā. Šogad akcijā plāno piedalīties 150 muzeji, tas ir lielākais muzeju skaits kopš akcijas sākuma 2005. gadā, kad tajā piedalījās 54 muzeji un cita profila institūcijas visā Latvijā.

Kā katru gadu Muzeju nakti kuplinās arī vairāki desmiti citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās programmas. Akcijas organizētāji iesaka laikus iepazīties ar plašo piedāvājumu un izplānot katram savu Muzeju nakts maršrutu. Akcijas pasākumu programma ir apkopota interneta portālā www.muzeju-nakts.lv.

Foto: Muzeju nakts vēsturiskos fotomirkļos

Lasi vēl