FOTO: Mairis Briedis kopā ar citiem ticīgajiem gremdējas iesvētītajos Daugavas ūdeņos

3 komentāri
FOTO: Mairis Briedis kopā ar citiem ticīgajiem gremdējas iesvētītajos Daugavas ūdeņos
Foto: Jānis Zvērs

Šodien par godu Kunga Kristīšanas svētkiem, kurus dēvē arī par Dieva Parādīšanās svētkiem, notiek Lielā ūdens iesvētīšanas kārta Daugavā. Pasākums norisinājās Rīgā, 11. novembra krastmalā, iepretim Lielā Kristapa statujai.

Iesvētītajos Daugavas ūdeņos gremdējās daudzi ticīgie. Krastmalā tika izvietota pārģērbšanās vieta un tika piedāvāta karsta tēja. Latvijas Pareizticīgā baznīca jau sesto gadu rīko šo iesvētīšanas rituālu Daugavā. Viens no ticīgajiem, kas gremdējās aukstajā ūdenī, ir arī slavenais Latvijas bokseris Mairis Briedis.

Šīs tradīcijas aizsākumi meklējami kristietības aizsākumos, kad to ar iegremdēšanos Jordānas ūdeņos savas kristīšanas laikā aizsāka Jēzus Kristus.

Lielā ūdens iesvētīšanas kārta tiek kalpota gan pareizticīgo dievnamos, gan zem atklātām debesīm upēs, ezeros, dīķos un akās. Šādā veidā iesvētīts ūdens iegūstot īpašas spējas un tiek saukts par “lielo agiasmu” jeb svētumu. Baznīca skaidro, ka ticīgie glabā šo ūdeni visa gada garumā, ar to “iesvētot savas mājvietas un ar lūgšanu baudot īpašos gadījumos, jo tas labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka dvēseli un miesu”.

Video!

Foto

Video: TV3 Ziņas

3 komentāri