FOTO! Lepojamies! Latvijas policijas suņi un kinoloģes parāda pasaulei, kas esam vieni no labākajiem!

1 komentārs
FOTO! Lepojamies! Latvijas policijas suņi un kinoloģes parāda pasaulei, kas esam vieni no labākajiem!
Foto: Valsts policija

Augusta nogalē Voensdrehtā, Nīderlandē, norisinājās XXV starptautiskais suņu biatlons, kurā piedalījās arī divas Valsts policijas kinoloģes – Gunda un Kristīne. Ar viņām uz Nīderlandi devās arī dienesta suņi Nato un Orsy. Sacensībās piedalījās 26 dažādu vienību pārstāvji no policijas, armijas un robežsardzes.

Sacensības norisinājās 30. un 31. augustā Nīderlandes gaisa spēku bāzē jau 25. gadu. Gunda šajās sacensībās piedalījās jau piekto reizi, un jau iepriekšējos gados ir ieguvusi godalgotas vietas, taču Kristīnei šīs sacensības bija pirmais starts starptautiskā mērogā.

Trase bija izveidota gaisa spēku bāzes teritorijā, un iekļauti kopumā 23 dažādi uzdevumi, kas bija veicami kinologiem un viņu suņiem atsevišķi, kā arī kopīgi. Trases kopgarums 12 kilometru, tās reljefs dažāds – līdzenumi zālājos minās ar paugurainām meža takām, meža dīķis, kur peldus jādodas pāri, grāvji ar dubļiem pāri ceļiem…

Pēc dalībnieku domām, trase un pārbaudījumi bija sarežģītāki salīdzinot ar citiem gadiem, bet ūdens šķēršļi nāca par labu, jo deva iespēju atveldzēties un turpināt.

FOTO!

Sacensību rīkotājiem nācās sacensību laikā no trases izņemt kādu pārbaudījumu – kalnu, kurā uzskrienot un noskrienot vairākas reizes, dienesta suņiem slodze bija par smagu. Visi dalībnieki, kas, pēc rīkotāju lēmuma, neveica šo uzdevumu pie kopvērtējuma laika ieguva klāt piecas soda minūtes.

Gundai vissmagākais pārbaudījums trasē bija pēdējais kilometrs, skrienot un redzot kā citi ir salīkuši smagās slodzes dēļ, pēdējiem spēkiem cīnās līdz finiša taisnei.

Savukārt Kristīnei vissarežģītākie šķita ūdens šķēršļi, taču viņa uzreiz arī piebilst, ka tie visvairāk patika un izaicināja.

Mūsu policistes ieņēma pirmo piecinieku sieviešu grupā – Gunda ieņēma godalgoto otro vietu, bet Kristīne piekto vietu. Apsveicam!

1 komentārs