FOTO un VIDEO: Leģionāru atceres pasākumi norit mierīgi

Komentāri
FOTO un VIDEO: Leģionāru atceres pasākumi norit mierīgi
Foto: Guntis Meisters, TV3 Ziņas

Leģionāru atceres pasākumi Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, šodien pulcē vairākus simtus iedzīvotāju. Kā ziņo TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs, pasākums līdz šim norit bez starpgadījumiem.

Uz vienu no pasākumiem – biedrības Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa rīkoto leģionāru atceres gājienu – bija sanācis vismaz tūkstotis iedzīvotāju. Vairums no viņiem nolika ziedus pie Brīvība pieminekļa un devās tālākās gaitās. Gājiens sākās pēc dievkalpojuma Vecrīgā, Svētā Jāņa baznīcā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties video!

Gājiena priekšgalā bija dalībnieki ar valsts karogiem, kā arī Lietuvas un Igaunijas valsts karogiem. Pirmajās rindās bija apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK politiķi Imants Parādnieks un Raivis Dzintars.

Skaties foto no pasākuma!

Starp gājiena dalībniekiem lielākā daļa bija vecāka gadagājuma cilvēki, taču bija arī jaunieši. Lielai daļai no viņiem rokās bija ziedi.

Pārsvarā tās bija rozes sarkanā un baltā krāsā. Gājiena beigās bija cilvēki, kas turēja plakātus ar saukļiem “Nē nacismam, komunismam un imperiālismam!”. Iespējams, skarbākais no plakātiem vēstīja “Nāvi okupantiem”, taču tuvojoties piemineklim jau tika nolaists. Uz cita atkal bija vēstīts “Nē – okupācijas varām! Jā-Brīvai Latvijai”. Uz cita skaidrots, ka “16.marts ir diena, kad atceramies Latvijas brīvības cīnītājus”. Gājiens kopumā noritēja mierīgi.

Neskatoties uz tā noslēgšanos, cilvēki lielā straumē turpināja plūst, lai noliktu ziedus. Ziedus nolikuši arī vairāki citi parlamenta deputāti, Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK politiķi Jānis Dombrova, Jānis Iesalnieks, Gunārs Rusiņš.

Kāda kundze ar televīzijām intervijas laikā paskaļā balsī diskutēja par okupāciju un tamlīdzīgām tēmām.

Mediju vēlēšanās atspoguļot pasākumu ir tik liela, ka bija nelielas domstarpības ar policiju un organizatoru nolīgtajiem apsargiem par koridora atbrīvošanu tiem, kas jau ziedus nolikuši. Kādam sirmam kungam paklupa kāja un viņš nedaudz pakrita.

Pasākumi pie Brīvības pieminekļa kopumā norit mierīgi. Policija informāciju par to, kā pasākums noritējis, sniegs pēc tā beigām.

Šodien pie Brīvības pieminekļa pieteikti kopumā četri pasākumi, kas saistīti gan ar leģionāru piemiņu, gan nosodījuma paušanu nacismam.

Patlaban noslēdzies viens un turpinās divi. Līdz plkst.13 noritēs sapulce Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos. Pasākuma organizators ir biedrība Nacionālo karavīru atbalstam. Kā pasākuma mērķis norādīts – atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem.

Savukārt līdz plkst.13 noritēs pikets, ko pieteicis nacionālradikālās biedrības “Gustava Celmiņa centrs” vadītājs un “pērkoņkrustiešu” ideoloģijas popularizētājs Igors Šiškins. Viņš pasākuma pieteikumā norādījis, ka tas būs leģionāru piemiņas pasākums – izmantojot Baltijas valstu, kā arī Baltkrievijas un Ukrainas karogus, plānots atveidot “miera jostu”.

Kā novēroja aģentūra LETA, biedrības “Gustava Celmiņa centrs” pasākums pulcē aptuveni 20 cilvēku.

Izvietojušies pie pulksteņa, cilvēki rokās tur Baltijas valstu un Ukrainas karogus, veidojot improvizētu miera jostu. Tāpat ir sagatavots paliels plakāts, uz kura attēloti 1940.-1941.gadā padomju varas nogalināto iedzīvotāju līķi un Staļina attēls ar saukli “Lai dzīvo darba tautas labākais draugs – Lielais Staļins!”.

Pasākums pagaidām rit mierīgi, apkārt pulcējušies vairāki simti policistu.

Pirms Šiškina rīkotā pasākuma “pērkoņkrustietim” iznāca neliela diskusija ar kādu pasākuma organizatoru par karoga izmantošanu, taču tā noslēdzās bez būtiskiem incidentiem.

Šiškina rīkotais pasākums plānots kā leģionāru piemiņas pasākums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl