FOTO: leģendārā “Sēnīte” pārvērtusies par graustu! Vai tās liktenis vēl var mainīties?

19 komentāri
FOTO: leģendārā “Sēnīte” pārvērtusies par graustu! Vai tās liktenis vēl var mainīties?
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Plašu ažiotāžu izraisījusi iecere atjaunot Padomju laika slavenāko kafejnīcu “Sēnīte”. Maiznīcas “Liepkalni” saimnieks Dagnis Čākurs vēlas radīt akciju sabiedrību, kurā ikviens iedzīvotājs, iemaksājot vismaz 100 eiro, varētu kļūt par akcionāru, veiksmes gadījumā, saņemot dividendes.

Sēnītes vēsture aizsākās 1948.gadā – tika atklāta neliela tējnīca, pie kuras tika uzstādīta sēnes formā koši krāsota lapene. Tā arī kalpoja par iedvesmu autoriem, lai 1967. gadā atklātu jaunu un tam laikam modernu ēdināšanas kompleksu. To realizēja arhitekts Linards Skuja un nu jau aizsaulē aizgājušais inženieris Andris Bite – tas bija viņa mūža darbs. Milzīgā sēnes galva, kas balstās tikai uz trim atbalsta punktiem bija Latvijas arhitektūras revolūcija.

Foto – leģendārā kafejnīca “Sēnīte”

Diemžēl objekta pašreizējais saimnieks medijiem neļauj ielūkoties ikoniskās celtnes iekšpusē.

Plašāk par “Sēnītes” turpmāko likteni skaties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • rū
  +21 +20 -1

  Es ar mieru iemaksāt!Žēl,ka tik skaists arhitekūras objekts tik labā vietā,pietam,iet bojā.Domāju,ka tā lieta varētu izdoties.galvenais-labas domas,un viss notiks!:)
 • mhm
 • Irma
  +11 +11 0

  Irma

  Bija ļoti laba konditoreja. Braucot uz Siguldu vienmēr piestājām. Interesanti, kādēļ to vispār aizvēra ciet?!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl