FOTO: Latvijas varenākais ķirbis audzis Kuldīgas novadā un sver 404 kilogramus

Pievienot komentāru
FOTO: Latvijas varenākais ķirbis audzis Kuldīgas novadā un sver 404 kilogramus
Publicitātes foto ()

Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau vienpadsmito gadu pēc kārtas norisinājās Latvijas lielākā ķirbja čempionāts, kurā no desmit raženākajiem dārza karaļiem par uzvarētāju kļuva Kuldīgas novadā, Kurmāles pagastā Elīzas Neimanes izaudzētais 404 kg smagais ķirbis.

Neimaņu ģimenei no Kuldīgas novada, Kurmāles pagasta, šogad auguši raženākie ķirbji, jo viņiem izdevās izcīnīt pirmās trīs godpilnās vietas. Otrajā vietā bija Luīze Neimane ar 245,5 kg lielu ķirbi, bet godpilno trešo vietu ieņēma Gundega Neimane ar 221,5 kg smago ķirbi. Šogad konkursam pieteiktie dižķirbji auguši Skrundas, Jelgavas, Kuldīgas, Ādažu, Kandavas, Liepājas kā arī citās Latvijas pilsētās un novados.

Ja 2006. gadā konkursā bija pieteikti ķirbji, kuri svēra 78,15 kilogramus, tad nu jau liela daļa izaudzētie dārza karaļi sver pat pāri 200 kilogramiem.

Šogad sacensībās par diženo dārza milžu svēršanu un mērīšanu rūpējās spēka vīri Agris Kazeļņiks un Aivars Šmaukstelis Jāņa Romanovska virsvadībā. Pēc uzvarētāju paziņošanas un svinīgās apbalvošanas par raženajiem ķirbjiem varēja priecāties arī paši Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieki, ar ķirbi kā kārumu launagā mielojās Amūras tīģeri ­– Tors un Odins.

Foto

Lasi vēl