Komentāri
Foto: Latvijas nacionālboļševiks Aijo no revolucionāra kļuvis par cilvēktiesību aizstāvi
Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Latvijas nacionālboļševiks Beness Aijo, kurš līdz šim bija plašāk pazīstams ar savām aktivitātēm Ukrainā, nu kļuvis par cilvēktiesību aizstāvi un trešdien piedalās piketā pret bērnu izņemšanu no ģimenēm ārzemēs.

Trešdien no plkst. 11 līdz plkst. 12 pie Lielbritānijas vēstniecības Rīgā norit pikets, kurā tiek protestēts pret “vairākās Eiropas valstīs piekopto praksi par bērna izņemšanu no ģimenes pēc bērna vai kādas citas personas sūdzības”, iepriekš skaidroja nacionālboļševiks B. Aijo.

Šādā situācijā esot nokļuvušas vairāki Latvijas vecāki, tostarp arī Laila Brice, kuras meitu no ģimenes Lielbritānijā esot izņēmuši pēc kaimiņa sūdzības attiecīgajām institūcijām. Meitene esot bijusi atstāta bez pieaugušo uzraudzības, kad viņas mamma devusies uz darbu, bet sarunātā aukle kavējusies.

No notikuma vietas ziņo TV3 Ziņu korespondents Jānis Zvērs:
Piketā pulcējušies nedaudz vairāk kā desmit cilvēki un vairāki žurnālisti, un kopumā tas norit mierīgi. Emocionāla bija mātes, kuras meita ”izņemta no ģimenes”, uzstāšanās. Piketa organizētāja, savukārt,  pauda neapmierinātību, ka žurnālistu uzmanības epicentrā nokļuvusi nevis viņa, bet Ukrainas revolucionārs Beness Aijo.

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Jūlija sākumā tiesa B. Aijo atbrīvoja no apcietinājuma, taču aktīvistam liegts izbraukt no Latvijas. B. Aijo tika aizturēts 14. maijā Rīgas lidostā. Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa 16.maijā nolēma viņu apcietināt saistībā ar pret viņu sākto kriminālprocesu par aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu un vardarbīgi grozīt valsts iekārtu, kā arī par aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību. Iepriekš B. Aijo tika izraidīts no Ukrainas, jo, neievērojot iepriekš uzlikto aizliegumu iebraukt šajā valstī trīs gadus, kopā ar vēl diviem aktīvistiem maija sākumā tomēr centās nelegāli iekļūt Ukrainā. Tieši ar reisu no Ukrainas Aijo trešdien ieradās Rīgas lidostā.

Lasi vēl