Foto: Latvijas karavīru dienests Centrālāfrikas Republikā

Komentāri
Foto: Latvijas karavīru dienests Centrālāfrikas Republikā

Kopš jūnija vidus 40 Latvijas karavīru pilda dienesta pienākumus Eiropas Savienības militārajā operācijā Centrālāfrikas Republikā. Latvijas karavīru atbildības rajons ir galvaspilsētā.  

Mūsu karavīri nodrošina dažādu pilsētai stratēģisku objektu apsardzi, ir arī bataljona līmeņa uzdevumi un savas bāzes apsardze. Patruļas laikā karavīri ir iekļuvuši vairākās apšaudēs, kurās cietusi vien tehnika, bet nevis karavīri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izpildot savus uzdevumus, karavīri mājās atgriezīsies neilgi pēc valsts svētkiem, jo Latvija nepagarinās dalību ES vadītajā operācijā Centrālāfrikas Republikā.

Eiropas Savienība 1.aprīlī paziņoja, ka nekavējoties sāks sešu mēnešu militāro misiju Centrālāfrikas Republikā, lai novērstu arvien dziļāko krīzi, kas pārņēmusi šo valsti. ES militāro operāciju sākšanu atbalstījusi Eiropadome.

1000 vīru lielie ES spēki – EUFOR RCA – palīdz aptuveni 2000 Francijas un 6000 Āfrikas Savienības misijas karavīru.

Latvijas kontingentu CĀR veido 40 karavīru vienība, kas uzdevumus pilda valsts galvaspilsētā Bangi.

Rotācijas kārtībā pašlaik Latvijas karavīri iesaistīti visos daudznacionālā bataljona uzdevumos – bāzes apsardzē, dažādu pilsētā stratēģiski svarīgu objektu apsardzē, kā arī patruļās diennakts gaišajā un tumšajā laikā. Kopš augusta manevra vadam nācis klāt vēl viens uzdevums – ātrās reaģēšanas vienības uzdevumu veikšana.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl