Latvija sūta ukraiņiem ģeneratorus un segas 103 tūkstošu vērtībā

2 komentāri
Latvija sūta ukraiņiem ģeneratorus un segas 103 tūkstošu vērtībā
Foto: Ivo Jurkāns, LNT Ziņas

Kopumā Ukraina lūgusi tai nosūtīt vairāk nekā 1000 ģeneratorus un vairākus desmitus tūkstošus segu. Apzinot Latvijas iespējas, no Materiālajām rezervēm sakomplektēta krava nosūtīšanai uz Ukrainu, sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Lai lemtu par humānās palīdzības piešķiršanu Ukrainai tika sasaukta ārkārtas sēde, kurš šis arī bija vienīgais izskatāmais jautājums. Kā skaidro iekšlietu ministrs, Ukraina ar lūguma nevēršas tikai pie Latvijas, bet Eiropas Savienības kopumā.

Eiropas Savienībai kopumā tika pieprasītas 27 dažādas materiālās rezerves. Proporcionāli valsts iespējām Latvija varēja piešķirt divas – segas un ģeneratorus. Bez diskusijām vienbalsīgi, tas arī tika atbalstīts.

Segas – 4000 vienību, ģeneratori deviņi. To jauda ļautu apgādāt ar elektroenerģiju 6 privātmājas, taču primāri tos plānots izmantot slimnīcu un citu objektu nodrošinašanai ar elektrību. Plānots, ka galamērķis būs Dņepropetrovska, kur izvietotas no karadarbības zonas pārvietotās personas.

Atvēlot daļu materiālo rezervju Ukrainai, VUGD pārstāvis skaidro, ka pēkšņas nepieciešamības gadījumā pašu mājās iztrūkuma nebūs. Šī esot neliela daļa no kopējā klāsta, kas ar laiku tiks atjaunota.

2 komentāri