2 komentāri
FOTO! Latviešu puisis vecas automašīnas pārvērš dīvānos ar lukturiem un atvilktnēm un citās mēbelēs
No privātā arhīva

Latviešu entuziasts Rolands Grantiņš rada visai neparastas mēbeles, kuras jo īpaši patiks “autiņu” mīļotājiem – proti, automašīnu sēdekļi un pat virsbūves daļas tiek pārvērsti dīvānos, galdiņos un oriģinālos krēslos. Intervijā ar portālu Skaties.lv Rolands stāsta – ideju, kuras realizēt, viņam vēl ir daudz!

“Šīs idejas pirmsākumi bija pēc viesošanās pie mana labākā drauga Ulda – viņš bija pieskrūvējis automašīnas vienvietīgajiem krēsliem divus horizontālus dēlīšus un izmantoja tos, kā istabas mēbeles. Jau toreiz nodomāju – es gribu arī ko tādu, bet tobrīd man nebija materiālu, lai ko tādu realizētu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gandrīz katru nakti pirms miega manā galvā plosās domu vētras. Daudz dažādu ideju. Vienā no šādiem vakariem es iedomājos, ka varētu aizmugurējo krēslu ielikt īstas mašīnas motortelpā un būtu fantastiska mēbele,” Skaties.lv stāsta Rolands.

Lai arī tobrīd viņam nebija materiālu šīs idejas realizācijai, viens bija skaidrs – šo domu nedrīkst aizmirst, kā notiek ar vairumu ideju. “Metu gulēšanu pie malas un sāku skicēt. Beigās skice pārtapa par detalizētu zīmējumu ar visām niansēm. Tobrīd galvā un vēlāk jau uz papīra bija Žiguļa priekšējā daļa ar iebūvētu dīvānu. Rasējumā bija visi sīkumi, sākot ar materiāliem, gan apgaismojumu un toņiem. Tāpat arī Žigulis arī netika izvēlēts nejauši – es to izvēlējos tādēļ, ka tam ir šaurāka motortelpa nekā mūsdienu auto, un tur labāk iederas aizmugurējā sēdīte,” stāsta mēbeļu izgatavotājs.

Savukārt citā domu vētras laikā jau pēc aptuveni sešiem gadiem Rolands nonāca pie atziņas – tagad viņam ir visas nepieciešamās “sastāvdaļas”, lai savas idejas realizētu.

“Godīgi sakot, pati ideja, manuprāt, ir iešāvusies galvā katram piektajam vīrietim, jo nekas ļoti oriģināls jau tur nav, – tas nav no nulles radīts izstrādājums. Vienkārša doma – izmantot veco un iedot tam jaunu dzīvi. Cits stāsts ir šīs idejas realizēšana dzīvē. Ja sākumā likās, ka tas ir ļoti vienkārši – ieliec beņķi bagāžniekā un gatavs -, tad realitātē tā gluži nav. Darbs ir jāvelta daudz, ja gribi piestrādāt pie katra sīkuma,” stāsta Rolands.

“Izgatavojot šīs mēbeles, tiek izmantoti dažādi materiāli, tādēļ ir jāpievērš liela uzmanība tam, kā šos dažādos materiālus savienot savā starpā. Līdz šim manām mēbelēm ir metāla – īstas mašīnas karkss, bet iekšējā konstrukcija – atvilktnes, nodalījumi utt. – tiek izgatavoti no masīvkoka un saplākšņa. Savukārt dekoratīvās daļas tiek apšūtas ar paklāja audumu. Ja pieprasījums augs, tad ir lietas, ko gribētu vēl uzlabot,” stāsta mēbeļu autors un izgatavotājs.

Viņš stāsta, ka līdz šim tapušo mēbeļu pielietojums diži neatšķiras no parasta dīvāna – tie tāpat kā parasti dīvāni ir domāti sēdēšanai, tikai dizains ir daudz interesantāks, bet tiem klāt nāk dažas ekstras, piemēram, atvilktnes, dažādi nodalījumi, gaismas, ko var izmantot kā naktslampiņu vai arī atmosfēras uzlabošanai.

Vai šādu mēbeļu izgatavošana varētu pāraugt biznesā?

“Pirmais komplekts tapa sev, bet, pabeidzot to, jūtot prieku par rezultātu un redzot to citos, labprāt turpinātu šādas mēbeles izgatavot. Pat, ja neviens nepirks, es turpināšu tās taisīt, jo man tas patīk un es zinu, ka man nākotnē tās pašam noderēs,” portālam Skaties.lv stāsta Rolands.

Viņš atzīst – pagaidām gan nav daudz cilvēku, kuri zina par šādu iespēju. “Tikai nesen esmu sācis šīs mēbeles tirgot, līdz ar to arī neesmu vēl pārdevis nevienu komplektu, bet nākotnē neesmu noteicis nekādus ierobežojumus, kam šīs mēbeles pārdot un kam ne. Ja tas ir Latvijas tirgus, tad priekšrocība ir zemās piegādes izmaksas; ja ārzemju – tad summai klāt vēl nāk ceļa izdevumi. Tas jau atkarīgs no tā, ar ko un cik tālu jāved, bet esmu gatavs arī pats veikt piegādes ar auto Eiropas robežās,” pozitīvi noskaņots ir Rolands.

Patlaban viņam ir pārliecība, ka Latvijā šīs mēbeles vairāk varētu interesēt juridiskām personām – izklaides nozares uzņēmumiem, auto saloniem, lietotu autoplačiem servisiem, viesu namiem, viesnīcām, spēļu zālēm utt.

“Protams, arī kādai turīgai fiziskai personai šādas lietas var iederēties garāžā, baseintelpā vai kur citur. Ir ļoti amizanti, ka tiešām raksta daudz cilvēku ar jautājumiem, vai es nekur nepazudīšot, jo viņi ļoti vēlās, tikai šobrīd nav naudiņas. Vēl kādam citam jāgaida, kamēr izremontēs telpu un tamlīdzīgi. Tas tikai parāda, ka cilvēkiem patīk un gribas šīs mēbeles iegādāties, bet ir kādi šķēršļi. Turklāt saņemtie komentāri ir fantastiski! Tas dod spēku turpināt, pat ja neviens nepērk . Daru to prieka dēļ, un šie cilvēki, kas novērtē, katrs labais vārds liek smaidīt un domāt, ar ko lai vēl pārsteidz šos cilvēkus,” stāsta Rolands.

Skaties FOTO!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl