FOTO: Latgalē atjaunots unikāls un autentisks vecticībnieku ciems

Komentāri

Lai arī vēl pirms neilga laika bija bažas, ka vēstures liecības aizies nebūtībā, izrādās, ka Latgalē, Naujienes novadā, atjaunotā vecticībnieku sādža kļuvusi par vienu no iecienītākajiem tūrisma galamērķiem.

Slutišķu sādžu vecticībniekiem Naujienes novadā, Daugavas lokos, nācās pamest astoņdesmito gadu beigās, kad tika plānots tur būvēt Daugavpils HES. Kopš tā laika vecticībnieku mantojums sāka pamazām bojāties, taču tagad tas ir pilnībā atjaunots un tiek piedāvāts tūristu apskatei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Vecticībnieku sādžas ļoti atšķiras no pārējās Latvijas, jo jau izsenis vecticībnieki, bēgot no pret viņiem vērstām represijām, centās apmesties no pārējās sabiedrības noslēgtās teritorijās, lai varētu saglabāt savu kultūras mantojumu.

Mūsu valstī patlaban dzīvo vairāki tūkstoši vecticībnieku.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl