Kuldīga ietērpusies krāšņā Ziemassvētku pasakā

3 komentāri
Kuldīga ietērpusies krāšņā Ziemassvētku pasakā
IEVA BENEFELDE

Tuvojoties Ziemassvētkiem, šogad Kuldīga izrotāta gaišos toņos, izmantojot gan iepriekšējo gadu, gan jaunus rotājumus.

Kā portālu Skaties.lv informē Kuldīgas novada pašvaldība, Liepājas ielā kuldīdzniekus un viesus priecē jau ierastās zvaigžņotās debesis jeb Piena ceļš. Savukārt bērnu priekam Liepājas ielas abos galos ierīkoti divi piparkūku namiņi ar slidkalniņiem, bet ielas vidū – īpaša pārdomu stacija.

“Pie namiņiem atrodams vēl viens šī gada jaunums – Ziemassvētku vilcieniņš bērniem jeb mobilā atrakcija, kas ļaus izbaudīt braucienu pa svētku noskaņā izrotāto gājēju ielu. Vilcieniņu darbināt palīdzēs mammas vai tēta spēks. Aicinām izturēties pret vilcieniņiem saudzīgi un novietot tos vienā no gala stacijām,” stāsta Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Tāpat dažādās vietās pilsētā Ziemassvētku vecītis šogad atstājis lielformāta dāvanas, bet skvēriņā pie Pilsētas laukuma 2. nama ikviens var pasēdēt Ziemassvētku vecīša krēslā, savukārt rotācijas aplī Piltenes un Ventspils ielas krustojumā var apskatīt Ziemassvētku vecīša ziemeļbriežus un kamanas. Sv. Katrīnas apkārtni rotā eņģeļi un Betlēmes aina, bet Pilsētas dārzā apskatāma ziemas aina.

Kā ierasts, Kuldīgā arī šogad izrotātas divas svētku egles. Galvenā svētku egle uz Kuldīgu atceļojusi no Īvandes pagasta, to pilsētas izdaiļošanai atvēlējusi Sedliņu ģimene. Savukārt Pilsētas laukumā šogad neatradīsies no meža nākusi svētku egle – lai saudzētu dabu, nolemts šogad izrotāt dabīgi augošu egli pie Pilsētas laukuma 2. nama. To savulaik pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu vidū stādījis Kuldīgas rajona galvenais arhitekts Kārlis Vainovskis. Egle vairāk nekā 40 gadu laikā krietni izaugusi un šogad baudīs Pilsētas laukuma svētku egles godu.

Lasi vēl – Ogre atkal pārsteidz! Pilsēta iemirdzas vēl košākos Ziemassvētku rotājumos

3 komentāri