FOTO: kamanu suņu sacīkstes Ādažos pulcē vairāk nekā 180 dalībnieku

Pievienot komentāru
FOTO: kamanu suņu sacīkstes Ādažos pulcē vairāk nekā 180 dalībnieku

Baltijas un Pasaules kauss kamanu suņu sportā Ādažos aizvadītajā nogalē pulcējis vairāk nekā 180 dalībnieku.

Ar nopietnu pieteikumu Eiropai šajā nedēļas nogalē Ādažu novada skaistajā un mājīgajā atpūtas bāzē Gungas tika aizvadīts grandiozākais gada notikums kamanu suņu sportā – Latvijas atklātais čempionāts bezsniega apstākļos 2016, kas ir arī seriāla Baltijas kauss 2016 5.posms un IFSS (Starptautiskā kamanu suņu sporta federācija) Pasaules kausa 2016- 2017.gada sezonas posms.

Četrās kategorijās un 17 dažādās klasēs, kur kopā sacentās pāri par 180 dalībniekiem no 8 valstīm, uzvaras un godalgotas vietas izcīnīja arī vairāki Latvijas pārstāvji, no kuriem uzvaru svinēja Artūrs Jakobsons divu suņu skūteru Open klasē un Ilze Dombrovska velokamanās Nordic klasē, kamēr trīs izcīnīja otrās vietas, bet četri mūsējie ieguva trešās vietas, informē sacensību organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Foto

Sacensībās startēja lielākais dalībnieku skaits Latvijas sacensību vēsturē – 181 sportists no 8 valstīm (Latvija, Lietuva, Igaunija, Vācija, Polija, Somija, Krievija un Baltkrievija). Tālākais dalībnieks uz sacensībām bija mērojis vairāk kā 3000 km no tālās Tjumeņas, Krievijā.

Baltijas kausa 5.posmā un Pasaules kausa posmā tika noskaidroti čempioni un godalgoto vietu ieguvēji šādās kategorijās: 4 suņu velokamanas; 2 suņu un 1 suņa skūteri (suns velk bezpedāļu velosipēdu); baikdžorings (suns velk velosipēdu); kanikross (suns skrien sasaistē ar skrējēju). Pēdējās divās kategorijās baikdžoringā un kanikrosā vīriešus vērtēja atsevišķi no sievietēm, bet katrā no četrām kategorijām bija vēl arī divas klases – Nordic un Open. Dalībnieki katrā kategorijā un klasē veica divus braucienus, abu šo braucienu laiku skaitot kopā.

Augstvērtīgāko rezultātu no Latvijas sportistiem uzrādīja Artūrs Jakobsons. Dog Sport Carnikava kluba pārstāvis, uzrādot divu braucienu summā laiku 16:21un pārspējot tuvāko konkurentu no Lietuvas par divām ar pusi minūtēm, pārliecinoši uzvarēja 2 suņu skūtera Open klasē, raidot nopietnu signālu konkurentiem pirms došanās uz Eiropas Čempionātu. kas norisināsies 17.-20. novembrī Darilendā, Anglijā. Aiz sevis viņš atstāja Lietuvas, Somijas, Vācijas pārstāvjus, kā arī dažus savus tautiešus. Nordic klasē velokamanām otrajā dienā savu pārsvaru pār lietuvieti palielināja un pirmo vietu nosargāja Ilze Dombrovska (komanda Vulfa kundze). Trīs otrās vietas Latvijai izcīnīja Ginta Kleinberga (Racedog Latvia) baikdžoringā Open klasē un Dace Almane kanikrosā Open klasē, bet Sanita Vīksne (Kamanu suņu sporta klubs) 2 suņu skūteru Nordic klasē.

Tikmēr godalgoto trešo vietu mums nodrošināja Eduards Grobiņš (Running dogs forsteri) 2 suņu skūtera Open klasē, kurā uzvarēja Jakobsons, Open klasē baikdžoringā Ingūna Brūvere (Dog Sport Carnikava) sievietēm un vīriešiem Raimonds Kleinbergs (Racedog Latvia), kuram līdz otro vietu ieguvušajam Krievijas sportistam pietrūka tikai viena sekunde, kā arī Jūlija Osipova (Racedog Latvia) baikdžoringā Nordic klasē sievietēm.

Visvairāk uzvaras izcīnīja Krievijas pārstāvji, kuru kontā sešas augstākā kaluma godalgas, trīs pirmās vietas aizceļoja pie dienvidu kaimiņiem lietuviešiem, bet igauņi tāpat kā latvieši nopelnīja divas uzvaras.

Par Latvijas čempionāta galveno pārsteigumu kļuva iepriekš Latvijā gandrīz neredzētā stafetes disciplīna, kas kā paraugdemonstrējums tika aizvadīta sacensību pēdējā dienā. Tā sastāv no 3 posmiem, kur pirmo distanci veic kanikrosists, otro 1 suņa skūtera pārstāvis, bet noslēdzošajā posmā dodas baikdžoringa pārstāvis. Uzvaras laurus plūca komanda no Krievijas.

Latvijas Kamanu suņu sporta federācija (LKSSF) ir dibināta 2008.gada 3.martā ar mērķi attīstīt un veicināt kamanu suņu sporta darbību Latvijā. LKSSF ir Starptautiskās Kamanu suņu sporta federācijas (IFSS) biedrs. LKSSF ir Latvijas Sporta federāciju padomes biedrs un ir vienīgā organizācija Latvijā, kas kontrolē attīsta kamanu suņu sportu.

Lasi vēl