FOTO: kā Barona iela izskatās dienā, kad jānoslēdzas remontdarbiem

Komentāri

Pēc nepilnām četrām stundām ir jānoslēdzas skandalozajiem Krišjāņa Barona ielas remontdarbiem. Pusnaktī beidzas līgumā noteiktais darbu termiņš. Līdz šim remontdarbi raisījuši plašas iedzīvotāju dusmas. Vai daudzās nepilnības, par ko rīdzinieki pauda sašutumu, jau ir novērstas?

Nevēloties izpelnīties Rīgas domes dusmas un sankcijas, strādnieki steidza pabeigt Krišjāņa Barona ielas rekonstrukciju lielos triecientempos tieši pēdējā posmā, kad darbi turpinājās arī naktīs. Tas raisīja gan jautājumus par ietekmi uz kvalitāti, gan lika Satiksmes departamentam atzīt plānošanas kļūdas.

Barona ielas rekonstrukcija jau ir kļuvusi par izsmiekla un ņirgāšanās objektu interneta sociālajos tīklos. Tagad, kad darbi praktiski pabeigti, strādnieki aizvākuši tehniku un rīdziniekiem paveras gala rezultāts, daļa iedzīvotāju joprojām nav apmierināti ar kvalitāti.

Līdz ko Barona ielā uz raidījuma 900 sekundes tiešraidi parādījās Rīgas domes Satiksmes departamenta vadība, rīdzinieki nelaida garām iespēju izpaust dusmas. Te satraucas par stāvi slīpajām apmalēm starp ietvi un braucamo daļu, lielākoties tieši iekāpšanai tramvajā.

Foto

Neizpratni par risinājumiem Barona ielā paudusi arī Latvijas Neredzīgo biedrība. Lai arī ietvēs ir ieklāts bruģis ar speciāli reljefu neredzīgajiem, tomēr daudzviet pēkšņi pa vidu pretī šķēršļi – stabi. Kopumā kā lielākās problēmas rīdzinieki nosauc, ka daudzviet jau izdrupušas ietvju apmales, lielas spraugas starp bruģi, nenostiprināts bruģis, nevienmērīgs tā izklājums, dažādi augstumi pārejās.

Barona ielas būvdarbu kvalitātes izvērtējums būs zināms šīs nedēļas laikā. Rīgas domes Satiksmes departamenta inspektori apsekojumu varētu sākt jau rīt. Tiek mierināts – rīdzinieku bažām neesot pamata.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins:

Ja būvnieks būs pieļāvis kādas kļūdas un šādi gadījumi notiks, tad ir divu gadu kvalitātes termiņš, jebkurā gadījumā šīs nepilnības tiks novērstas.

Taču tagad, kad iela vairs neizskatās pēc uzarta kartupeļu lauka, daļa citu rīdzinieku ir apmierināti ar rezultātu.

Barona ielas rekonstrukcija beigusies, bet turpināsies Valsts darba inspekcijas uzsāktās lietas pret uzņēmējiem par strādnieku darba drošības neievērošanu. Inspekcijas desmit reidu laikā vienmēr atklāti pārkāpumi, lielākoties, kas saistīti ar bruģa zāģēšanu. Darba inspekcija lietas uzsākusi arī, balstoties uz iedzīvotāju Tviterī ievietotajām fotogrāfijām un video.

Rīgas dome sakās esam mācījusies no pieļautajām kļūdām ielu remontu plānošanā, un nekas tāds vairs neatkārtošoties nākamgad. Tad arī iecerēti tikpat plaši darbi. Ķersies klāt Elizabetes, Stabu un  Valdemāra ielai.

Video

Lasi vēl