FOTO: Jūrmalā atklāta unikāla vēža ārstēšanas klīnika

1 komentārs
FOTO: Jūrmalā atklāta unikāla vēža ārstēšanas klīnika
Foto: LETA

Latvija ir viroterapijas lielvalsts – ar Latvijā radīto pretvēža medikamentu pacienti šeit tiek ārstēti jau daudzus gadus. Tagad iecerēts šo unikālo ārstēšanu padarīt par medicīnas eksportpreci un Jūrmalā atklāta viroterapijas klīnika.

Viroterapijas klīnika mājvietu radusi Jūrmalā. Tā ir moderna trīsstāvu ēka, kurā viroterapijas ārstēšanu vienlaikus varēs saņemt 10 līdz 12 pacienti.

To, ka pret vēža šūnām var cīnīties ar vīrusa palīdzību savulaik atklāja profesore Aina Muceniece, izgudrojot pretvēža preparātu RIGVIR, kas pavēra ceļu unikālajai vēža pacientu ārstēšanas metodei – viroterapijai. Nu jau aizsaulē aizgājušās profesores sapnis bija viroterapijas klīnikas izveide, ko šobrīd viņas dzimtas turpinātāji ir īstenojuši.

Foto: viroterapijas klīnika Jūrmalā

Klīnika, kuras izveidē profesores Mucenieces ģimene investējusi pusmiljonu, galvenokārt orientējas uz ārvalstu pacientiem. Gribētāju saņemt šo Latvijā izgudroto preparātu arī līdz šim bijis ļoti daudz – mēnesī pat tūkstoš pieteikumu. Klīnikas vadītāja stāsta, –  līdz šim palīdzēts pacientiem no teju 40 valstīm. Taču pirms šā centra izveides viņi uzturējās viesnīcās. Tagad zem viena jumta ir gan procedūru telpas, gan palātas.

Nedēļu ilgs ārstēšanās kurss šeit izmaksāšot, sākot no 7 tūkstošiem eiro. Te tiek norādīts, – vēzis tiks ārstēts ar zālēm, bet pats cilvēks dziedināts ar vidi un attieksmi. Viroterapija palīdz ādas melanomas ārstēšanā, un Latvijas pacientiem viroterapiju 100% apmērā apmaksā valsts. Un cerība esot gan krūts, gan nieru un zarnu vēža pacientiem.

Video